יום חמישי ח' בניסן תשפ"ג 30/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מונה רב ראשון בקהילת קריות 'המתחרדים' באשדוד

חלפו רק שנים אחדות מאז נכנס הדייר החרדי הראשון לגור בקריות המכונות 'מתחרדים', ובסיעתא דשמיא, היום מתגוררות במקום כבר מאות משפחות, בלע"ר

ברוך בלוי, כ"א באדר תש"ע - 07/03/2010 16:11
מתפללי ולומדי בית המדרש דחסידי בעלזא ברח' אבוחצירא, שהוקם לפני כשלוש שנים ברובע ה'מתחרדים' באשדוד, חגגו השבוע את מעמד ההכתרה של הגאון רבי אלחנן וינד שליט"א ר"מ בישיבות בעלזא באשדוד ובבית חלקיה ומח"ס 'נועם הלכה', 'בשר בחלב בבית היהודי' ו'בישול עכו"ם' - לכהן פאר כרב בית המדרש - בהוראת הקודש של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א.

את המעמד הנחה הרב מאיר שיף, גבאי ביהמ"ד, שהביע את ההתרגשות עם הכתרת רב לקהל המתפללים. אחריו נשא דברים הרה"ג ר' מרדכי אברהם שובקס שהביע דברים נרגשים בשם המתפללים.

בהתרגשות של כבוד, נשא האדמו"ר מפיטסבורג שליט"א דברי הערכה וברכה למתפללי בית המדרש שיזכו לרומם כבוד שמים, וברכה מיוחדת נשא להרב שליט"א שמינויו ודאי יביא לרוממות הקהילה המפוארת, "אורך ימים בימינה בשמאלה עושר וכבוד".

כמו כן נשא דברים הגרא"ז וייס שליט"א, ראש ישיבת 'בית מרדכי', שהעלה דברי קילוס לכבוד רב בית המדרש בהיותו משפיע רוחני דגול, וודאי יזכו מבקשי השם להתענג במחיצתו.

בסיום נשמעו דברותיו של הרב הנבחר, הגר"א וינד שליט"א, שבתחילה הודה למורו ורבו הגאון רבי חיים פסח הורוביץ שליט"א רב קהילות בעלזא באשדוד, שבעזרתו זכה להגיע ליום מרומם זה. כן הודה והתפלל שסייעתא דשמיא תלווהו ואת מתפללי ביהמ"ד לנחת רוח ולכבוד בית בעלזא.

ממלכת
בריקוד [צלם]

ממלכת
הגרח"פ הורוביץ [צלם]

ממלכת
הגבאי מאיר שיף [צלם]

ממלכת
חלק מהקהל [צלם]

ממלכת
הרב החדש אלחנן וינד [צלם]

ממלכת
אשר זאב ווייס [צלם]

ממלכת
מרדכי אברהם שובקס [צלם]