יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

זה בגללי צעק האבא האדמו"ר, וכל העם געה בבכי

"ה' נתן, ה' לקח יהי שם ה'מבורך" זעק האדמו"ר מפשעווערסק שליט"א בהלווית ביתו, מרת שרה ע"ה, ובקול בכי המשיך "ס'עיז דאך מיינע עוונות" - הכל בגללי

יוחנן וייסברג, י"ט באדר תש"ע - 05/03/2010 01:10

"ה' נתן וה' לקח, יהי שם ה' מבורך", כך פתח האדמו"ר מפשעווארסק שליט"א את הספדו החנוק על ביתו, האישה החשובה והצעירה מרת שרה בריעף ע"ה, שהסתלקה הערב (ה') לעולמה לאחר שבוע של פרפור בין חיים למוות עם פציעתה באופן אנוש בתאונת דרכים.

אביה כ"ק האדמו"ר שליט"א לא הרחיב בדברים בהספדו, אך עין לא נותרה יבשה בקרב הציבור, ובעוד קולו נחנק מבכי: "זה בגללי, זה בגלל העוונות שלי, ס'עיז דאך מיינע עוונות"  הצבור הרחב געה בבכיה גדולה שקולה נשמע למרחקים.

לקראת השעה 22:00 עמדו אלפים מחוץ לבית המדש דחסידי פשעווארסק באנטווערפן שבבלגיה, וחיכו לתחילת מסע ההלוויה.

בדברי ההספד פתח הגאון רבי אליהו שטרנבוך שליט"א, ראב"ד אנטווערפן, אשר נשא דברים  בגדלותה של המנוחה ע"ה, על היתומים הרכים שהותירה אחריה, ועורר את הקהל להדבק במידותיו של הרבי רבי אלימלך, שיום היארצייט שלו יחול במוצ"ש הקרוב, אשר כותב בתפילתו: "שנראה כל אחד מעלות חברנו ולא חסרונן", בפרט שהמנוחה ע"ה הקפידה עד מאד לדבוק במידה זו. בקול בכי זעק הגר"א שטנרבוך שליט"א, כי הציבור הקריב קרבן ציבור.

משם יצא מסע ההלוויה לעבר בית החיים בפיטא שבהולנד בחלקת פשעווארסק, צמוד לציון דודתה של המנוחה, הרבנית רחל טויבה כהנא ע"ה, בתו של כ"ק האדמו"ר מהר"י מפשעווארסק זצ"ל, ואשת יבדל"ט כ"ק האדמו"ר מספינקא לייקווד שליט"א, למרגלות ציונם של אדמו"רי בית פשעווארסק זצ"ל.

אהרן שלמה
מודעת אבל[צלם]

אהרן שלמה
מודעת אבל[צלם]

אהרן שלמה
מסע ההלוויה ברחבת שע"י בית המדרש [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]

אהרן שלמה
 [צלם]