יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

סוכל בנס נסיון שוד אכזרי בבית הרה"צ רבי יהושע לייפער שליט"א

שני שודדים המחופשים לחרדים פרצו לביתו של הרה"צ רבי יהושע לייפער שליט"א במונסי, וניסו לחנוק אותו במטרה לשדוד כחצי מליון דולר. ניצל בנס , המשטרה נקראה להגביר האבטחה

יוחנן וייסברג, י"ח באדר תש"ע - 04/03/2010 22:56

הלם ופחד: נסיון שוד אכזרי ואלים בבית הגה"צ רבי יהושע לייפער שליט"א, יו"ר מכון עוז והדר, מרבני קהילת סקווירא בארה"ב, ומחשובי הרבנים ומורי ההוראה במונסי.


2 שודדים, מחופשים ליהודים חרדים, שידעו את סדר יומו של הגה"צ רבי יהושע לייפער שליט"א, אשר יושב ולומד בביתו בשעות מסוימות לבד, פרצו לביתו, ובאיומים הכריחו אותו לפתוח את הכספת שבבית ולהעביר להם את הסכום.


בכספת נמצאים תדיר סכומי כסף גדולים של תורמים, אשר אחת לכמה ימים מופקדים בבנק ועוברים לחשבונות העובדים והספקים. השודדים ידעו שבאותו היום אמור להיות בכספת סכום של כחצי מיליון דולר.


השודדים ניסו לחנוק את הגה"צ רבי יהושע לייפער שליט"א שניסה להיאבק עימם וזעק לעזרה בצעקות 'הצילו'. בנס הופיע לפתע בתו בפתח הבית, שמעה את הקולות, והזעיקה את כוחות המשטרה. אך עד שהגיעו השוטרים, נמלטו השודדים מאימת המשטרה.


השוטרים שהגיעו למקום גבו עדות מהרה"צ שליט"א. תושבי האזור מבקשים מהמשטרה להגביר את הסיורים באזור ואת האבטחה, על מנת שמקרים כגון אלו לא יחזרו על עצמם בשנית.