שבת י"ז באייר תשפ"ד 25/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מאות אלפי משלוחי מנות חולקו בפורים ע"י צעירי חב"ד

צעירי חב"ד בפעילות ענפה ומבורכת של חלוקת מאות אלפי משלוחי מנות. מעל מאתיים שישים ושניים מנייני קריאת מגילה בבתי חולים, בסיסי צה"ל, תחנות משטרה ועוד

עקיבא גוטליב, ט"ז באדר תש"ע - 02/03/2010 23:26
מאות צוותים של צעירי חב"ד חילקו ברחבי הארץ מאות אלפי משלוחי מנות לרגל חג הפורים.

בין היתר חולקו משלוחי המנות בבסיסי צה"ל, בתחנות המשטרה, במרכזים הרפואיים ובבתי הסוהר. המונים זכו לשמוע מגילת אסתר, זכו לקיים את מצוות היום - משלוח מנות איש לרעהו.

לכל אלו נתלוו כמויות אדירות של שמחת חג במיטבה. בכל בתי החולים ובתי האבות, כמו גם בתאי המעצר, ראו שמחה על פניהם של המשתתפים, שנבצר מהם לחגוג את חג הפורים כבכל שנה. לרגעים ספורים היה נדמה כי הם שכחו את המקום בו הם שוהים.

בימים שקדמו לפורים עסקו מתנדבים רבים בהכנתם של המארזים ובשינועם למאתיים שישים ושניים בתי חב"ד הפרוסים ברחבי הארץ ושימשו כנקודות יציאה אל תושבי האזור.

"כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע לימד אותנו ששמחת פורים האישית שלנו לא יכולה להיות שלמה, כל זמן שיש יהודים שאין להם את היכולת לחגוג את פורים מסיבות כאלו ואחרות. לכן במהלך חג הפורים חתרנו למגע עם כמה שיותר יהודים הזקוקים לנו, כמו קשישים, נפגעי טרור, וציבור המאושפזים במרכזים הרפואיים', אומר הרב יוסף אהרונוב, יו"ר צעירי חב"ד.
 
בנוסף למשלוחי המנות ערכו צעירי חב"ד קריאות מגילה המוניות ברחבי ישראל, ובמספר ישובים אף הוקמו "אוהלי קריאה" מיוחדים, שם ניתן היה לשמוע את קריאת המגילה בכל שעה מעשרים וארבע השעות של פורים.

ברלה שיינר
  [צלם]

ברלה שיינר
  [צלם]

ברלה שיינר
  [צלם]

ברלה שיינר
  [צלם]

ברלה שיינר
  [צלם]

ברלה שיינר
  [צלם]

ברלה שיינר
  [צלם]