יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ב.ד.ה. הרבנית אסתר רחל למברגר ממאקאווא ע"ה

הרבנית ממאקאווא, שהתאלמנה מבעלה לפני 15 שנים, הזדככה בייסורים קשים והחזירה הערב את נשמתה לבוראה

יוחנן וייסברג, י"א באדר תש"ע - 25/02/2010 19:50
אבל בארצות הברית, עם הישמע הבשורה המרה על פטירתה של הרבנית רחל אסתר למברגר ע"ה, אשת הרה"צ רבי אפרים למברגר זצ"ל, רב קהילת מאקאווא בארצות הברית.

הרבנית ע"ה נודלה בר"ח אדר בשנת תש"י, בעיירה ביסטריץ שברומניה, לאביה הרה"צ רבי משה שפיץ זצ"ל אב"ד ביסטריץ, ובט' אדר תש"ל זכתה לבנות בית נאמן בישראל עם בעלה הרה"צ רבי אפרים למברגר זצ"ל, שהלך לעולמו בטרם עת, ביום כ"ג שבט תשנ"ז, בהיותו בן 48 שנים, כאשר הוא משאיר אחריו 9 ילדים, מתוכים שישה שטרם נכנסו לחופה.

הרבנית למברגר ע"ה גידלה וחינכה את ילדיה, החדירה בהם אהבת תורה ויראת שמים וזכתה שכל צאצאיה הולכים בדרך הישר בדרך הסלולה דור דור, וכמה מהם מכנהים בתפקידי רבנות ומרביצי תורה.

בתקופה האחרונה חלתה הרבנית ורק הבוקר הודיעו שמצבה התייצב. בשעות האחרונות שוב התדרדר מצבה ולפני שעה קלה החזירה את נשמתה ליוצרה, בהשאירה אחריה אלפי מעשים טובים, צדקה וחסד.

הלוויתה תצא היום בשעה 14:00 (שעון מקומי) מבית המדרש מאקאווא בבורו פארק, בדרכה לחלקת ביסטריץ בבית החיים במאנסי, ותטמן ליד אביה זצ"ל.