יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בר המצוה לנכד האדמו"ר מסאטמאר שליט"א תתקיים בירושלים

שמחת בר המצוה תתקיים בערב ראש חודש ניסן, במתחם שיוכשר במיוחד בשיכון סאטמאר בירושלים

מרדכי רובין, י"א באדר תש"ע - 25/02/2010 08:48

איפה ה'בר מצוה'? זו הייתה השאלה שאיחדה את חסידי סאטמאר בירושלים ובויליאמסבורג, מדובר בשמחת הבר מצוה לנכד כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א, בן לבנו הרה"צ חיים צבי טייטלבוים שליט"א רב קהילת סאטמאר בירושלים.

בתחילת חודשי החורף התבשרו חסידי סאטמאר על בואו הצפוי של האדמו"ר מסאטמאר שליט"א לארץ ישראל להשתתף בשמחת הבר מצוה של נכדו הגדול.

המונים הצטרפו ונרשמו להצטרף למסע הקדוש של האדמו"ר מסאטמאר שליט"א, חברות תיירות הציעו את מרכולתן, זו בכרטיסי טיסה זולים, וזו בנסיעות למקומות הק' בארץ, אך מצבה הרפואי הקשה של סבתו של חתן הבר מצוה, הרבנית ממאקאווא תליט"א, טרפד את המהלכים - אם החתן הייתה צריכה לטוס לארצות הברית לשהות ליד מיטתה. בנוסף לזה, הקושי להשיג מקומות לינה בימי ערב פסח למאות אורחים, החליט האדמו"ר מסאטמאר שליט"א לדחות את בואו לארץ הק' לחודשי הקיץ, ושמחת בר המצוה הועתקה לארצות הברית.

הבוקר מתבשרים בסאטמאר שלאור זאת שמצבה הבריאותי של הסבתא התייצב, שמחת הבר המצוה תתקיים ביום ראשון פרשת ויקהל פקודי בעיר הק' ירושלים בהשתתפותם של אדמו"רים ורבנים רבים, ובהשתתפות מריחוק מקום אך מקירוב לב של הסב האדמו"ר מסאטמאר שליט"א.

וועדה מיוחדת תתכנס הערב כדי לדון בבנית האוהל, בהזמנת האישים לשמחה הגדולה, ובארגון הלוגיסטי של השמחה.