אנ"ש
זו לא מתיחה: בפורים 'איצקוביץ' בכל מקום
בחב"ד לא מפסיקים להפתיע, גם בפורים יעמדו 262 שלוחי חב"ד בישראל, לשירות אלפי הישראלים
262 שליחי חב"ד בישראל מכינים השנה לעשרים וארבע השעות של פורים מתחמים מיוחדים בהם תתקיים מידי שעה קריאת מגילה בפורים מסביב לשעון, בכל שעה עגולה. מטרת היוזמה, לתת שירות ומענה נוח ומתאים לכל תושבי העיר גם לאלו שאינם שומרי תורה ומצוות לעת עתה.
יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב: "הצורך נולד לאחר ששליחי חב"ד שמעו מאנשים רבים על הבעיה שקריאת המגילה בבית הכנסת בצורה חד-פעמית ובשעה ספציפית, איננה נותנת פיתרון לאימהות עם ילדים, לאנשים שעובדים במשמרות, או למי שיש להם מחויבויות קודמות שרוצים גם הם לזכות במצות קריאת המגילה ולהרגיש את פורים".
לפני חמש שנים התחילו צא"ח עם הפרויקט, והוסיפו מידי שנה כמה "קריאות" נוספות. ההיענות הייתה מדהימה - בכל שעות היום פשוט לא היה מקום להיכנס לבתי חב"ד. בשנה שעברה קיבלו השליחים בחדרה באמצע הלילה טלפון בהול מאישה שילדה את בנה במחלקת יולדות וביקשה מאיתנו בכל לשון של בקשה לעשות מאמץ ולהגיע לקרוא לה ולתינוק בן השעתיים את מגילת אסתר, כיון שהיא רוצה להודות לאלוקים על כך שהלידה עברה בשלום.
השנה הוקמו במרכזי הערים מתחמים מיוחדים שיהיו נגישים ונוחים לכולם, והוסיפו עוד קריאות כך שממש מ'סביב לשעון' יוכל כל אחד למצוא את הזמן הנוח לו לבוא ולשמוע מגילה כשרה ובאווירה פורימית - גם אם נתקע בפקק או שהילד נדנד בבית ולא איפשר לאמא לצאת לבית-הכנסת.
![]() |
[] |