יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ב.ד.ה. המוהל הרב אברהם שווארץ ע"ה

המונים צעדו אחר מיטתו של המוהל הנודע הרה"ח רבי אברהם שווארץ ע"ה. הלוויה יצאה מביתו ועברה דרך בית המדרש פינסק קארלין

מרדכי רובין, ט' באדר תש"ע - 23/02/2010 21:15
המונים צעדו אחרי מיטתו של המוהל הנודע הרה"ח רבי אברהם שווארץ ע"ה, שנולד לאביו הרב חיים יצחק ע"ה, בן הרב אברהם שווארץ ע"ה, חותן כ"ק האדמו"ר רבי משה מרדכי מלעלוב זצ"ל.

המנוח זכה ושימש במסירות את דודו האדמו"ר רבי משה מרדכי מלעלוב זצ"ל. לאחר פטירתו דבק בבנו כ"ק האדמו"ר רבי שמעון נתן נטע זצ"ל. כנצר למשפחה מחסידי בית קארלין, המשיך כל ימיו להתפלל בית המדרש הגדול דחסידי פינסק קרלין והתקשר בעבותות אהבה לכ"ק האדמו"ר מקארלין שליט"א. הוא אף שימש כשליח ציבור ובעל תפילה בימים הנוראים.

המנוח זכה להוציא לאור העולם את הספר הק' "בית אהרן" להרה"ק רבי אהרן מקארלין זי"ע ובעל זכויות ההדפסה הבלעדית.

המנוח שמל אלפי ילדים הקפיד לנסוע בכל מוצאי שבת ממעונו בירושלים לעבר רמת לעלוב בשיכון ה' בבני ברק, לסעודת מלוה מלה בראשות אדמו"רי לעלוב.

לוויתו יצאה היום מביתו כשהמוני חסידי קארלין סטולין, פינסק קארלין ולעלוב צועדים אחרי מיטתו וחולקים לו כבוד אחרון.

הותיר אחריו בנים ובני בנים הולכים בדרך הישר, יהי זכרו ברוך.