יום שלישי י"ג באייר תשפ"ד 21/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

משלחת ראשי ישיבות שע"י ארגון 'שהשמחה במעונו' ביקרה אצל הגרי"ש אלישיב

מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א צרף את חתימתו לקול קורא של ראשי הישיבות למען 'שהשמחה במעונו'

מרדכי רובין, ט' באדר תש"ע - 23/02/2010 11:37
בתקופה האחרונה ישנה התעוררות גדולה בעניין ההפקרות של הורים שלוקחים על עצמם הוצאות כספיות הנוגדות כל הגיון, ומתחייבים לתת לחתנם סכומי עתק של כסף.

בעולם הישיבות טיכסו עצה איך למנוע את העניין החמור, והקימו וועדת רבנים מיוחדת שתטפל בעניין, לאחר שהוועדה ישבה מס' פעמים, הוחלט להקים ארגון שנקרא "שהשמחה במעונו" שבאחריותו לפעול להשגת פתרונות מוזלים למען ציבור ההורים העומדים להכניס את צאצאיהם תחת החופה.

לאחרונה יצא 'קול קורא' עליו חתמו ראשי הישיבות - בו הם קוראים לא לתת לצורך קניית דירה, מעבר ל- 45 אלף דולר לבת, ו 25 אלף דולר לבן. כשהם מתנים זאת בהצטרפות של עשרת אלפים בתי אב לתוכנית.

משלחת של ראשי ישיבות הגיעו למעונו של מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א והציגה בפניו את הקול קורא עליו חתמו ראשי הישיבות, ורבנים רבים, מרן הגרי"ש שליט"א הביע קורת רוח מרובה, וצרף את חתימתו מתחת לחתימת וועדת הרבנים.

מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א ברך את ראשי הישיבות בהצלחה מרובה בעניין, וברך בברכה אישית כל אחד ואחד.

  []