יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

ב.ד.ה. הרה"ג מנחם גרוסברד זצ"ל

המונים צעדו אמש אחר מיטתו של הרה"ג מנחם גרוסברד זצ"ל, ראש כולל של החינוך העצמאי ומחנך במשך שנים ארוכות. הלוויתו יצאה במוצאי שבת מבית המדרש פנוביז'

אברהם גרינפלד ז' באדר תש"ע - 21/02/2010 14:44
הרה"ג מנחם גרוסברד זצ"ל, נפטר בליל שבת בירושלים, והוא כבן 60. המנוח הוא בנו של המשגיח הגה"צ רבי שרגא גרוסברד זצ"ל, ונכדו של ר"י בית הלל הגאון רבי הלל ויטקינד זצ"ל.

לאחר נישואיו לבתו של הגאון רבי בן ציון ברוק זצ"ל, ר"י נובהרדוק, התגורר בירושלים ובמשך שנים ארוכות כיהן כמחנך בחינוך העצמאי וכראש הכולל של החינוך העצמאי.

בשנותיו האחרונות סבל מכאבים עזים ועמד בהם בגבורה, כאשר למרות כל הקשיים היה יגע בתלמודו בכל עת. הוא נודע בהארת פניו ויחסו המופלא לזולת אף בשעותיו הקשות ביותר.

הלוייתו יצאה במוצאי שבת מביהמ"ד פונביז' שבשכונת מגוריו "עזרת תורה" בירושלים, בהשתתפות מאות ממכיריו וקרובי משפחתו, וביניהם גיסו הגאון רבי אברהם נח גרבוז שליט"א.

ת.נ.צ.ב.ה