יום רביעי ז' בניסן תשפ"ג 29/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

717 ילדים מ- 30 מדינות שותפים בכתיבת ספר תורה

717 ילדים מ-30 מדינות ברחבי העולם למדו 32,387 שורות תניא בעל פה, וזכו לקחת חלק בכתיבת ספר התורה לעילוי נשמת הילד לוי וולוביק ע"ה, שאף יוקדש לזכות ילדי העולם

יוחנן וייסברג, ז' באדר תש"ע - 21/02/2010 14:02
ספר תורה מהודר שנכתב לעילוי נשמת הילד לוי וולוביק ע"ה, שנפטר לפני שנה בהיותו אך בן 9 שנים, ביום ד' אדר, יוכנס היום ברוב פאר והדר לבית חב"ד בפייב טאון. מדובר בבנו של הרב זלמן וולוביק, שליחו של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל בפייב טאון שבארה"ב, ונכדו של הרב משה קוטלרסקי שליט"א.

בשנה שעברה, עם תום ימי השבעה, החלה המשפחה בכתיבת ספר תורה, שהתלווה בקמפיין מיוחד וראשוני בה נקראו ילדים מכל רחבי העולם ללמוד בספר התניא בעל פה, ובכך לקבל זכות השתתפות בכתיבת ספר התורה, וכן נכנסו הילדים להגרלות על פרסים יקרי ערך.


בסיום המבצע נספרו ש-717 ילדים מלמעלה מ-30 מדינות ברחבי העולם למדו 32,387 שורות תניא בעל פה, ובכך זכו לקחת חלק בכתיבת ספר התורה שאף יוקדש לזכות ילדי העולם.


היום, כאמור, יוכנס ספר התורה המהודר במעמד גדול ומכובד בו יכתבו את האותיות האחרונות בספר התורה ויכניסו אותו לבית המדרש של בית חב"ד, במקום בו גדל והתחנך הילד לוי ע"ה.


למסירת דיווחים, תמונות, סיפורים וכדומה. לחץ כאן