יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

פגישה פרלמנטרית בכפר חב"ד

חבר הכנסת פלסנר השתתף באפיית המצות, וסייר בשדות אתרוגים. כמו כן בקר בפנימיית הילדים אור שמחה

עקיבא גוטליב ב' באדר תש"ע - 16/02/2010 10:00

מ"מ יו"ר סיעת קדימה ויו"ר ועדת המשנה, חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ יוחנן פלסנר היה אורח אגודת חסידי חב"ד אמש (א) בכפר חב"ד. במוקד הביקור עמדה פגישה חשובה במגוון הנושאים בהם עוסק ח"כ פלסנר, והשתתפו בה יו"ר אגודת חסידי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב, דובר חב"ד הרב מנחם ברוד, יו"ר ועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ, ומזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג.


במהלך הסיור בכפר התנסה ח"כ פלסנר ברידוד בצק במאפיית המצות בכפר, ולמד את מורכבות העבודה במטע אתרוגים מפי ר' אלעזר גורליק. הוא התפעל מאוד מביקורו בפנימיית הילדים "אור שמחה", והביע את התרשמותו באוזני הרב זאב סלאוין על הפעילות החשובה שנעשית במקום.


חבר הכנסת גילה כי בצעירותו, עת למד באוניברסיטת הווארד היוקרתית שבבוסטון, ארה"ב, נהג להיות אורח של קבע בבית חב"ד בהנהלת הרב שמולי זרחי. "מאז הקשר שלי עם חב"ד, הוא קשר של קיימא", אמר פלסנר.


בסיום הדיון, שנערך בהעתק בית מדרשו של כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש בכפר חב"ד – '770' , נכנס חה"כ פלסנר ל'חדר הרבי', הפשיל את שרוול חולצתו ויחד עם עוזרו הפרלמנטרי הניחו תפילין והתפללו בכוונה רבה...


בסיום הביקור הצהיר ח"כ פלסנר: "אעמוד לרשותכם בכל עת. כל איש ציבור הנפגש עם העשייה החב"דית אינו יכול שלא להתפעל ולהתרשם, ואף לבקש להיות חלק מן הפעילות העניפה. אעמוד לימינכם כדי לקדם את הענינים החשובים לכם למען עם ישראל בארץ ישראל"

מאיר אלפסי
  [צלם]

מאיר אלפסי
[צלם]

מאיר אלפסי
  [צלם]

מאיר אלפסי
  [צלם]

מאיר אלפסי
  [צלם]