יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: הגה"צ רבי מרדכי דרוק זצ"ל

מירושלים מתפשטת בכאב הבשורה המרה על פטירתו של הגה"צ רבי מרדכי דרוק זצ"ל - ר' מרדכי מגיד

אברהם גרינפלד א' באדר תש"ע - 15/02/2010 12:09
לפני שעות אחדות נפטר בירושלים הגה"צ רבי מרדכי דרוק זצ"ל והוא בן 68 שנה בלבד, הרב דרוק נודע בשערים כמגיד מישרים מפורסם אשר פיו מפיק מרגליות, ורבים היו מתענגים על שיעוריו בדף היומי בביהכנ"ס זכרון משה בירושלים ובכותל המערבי, ושיעורים נוספים שהיה מוסר באידיש בכמה וכמה מקומות, ובאשר על שם זה הוענק לו הכינוי "ר' מרדכי מגיד".


ר' מרדכי סבל בשנים האחרונות ממחלה קשה, ואף על פי כן התגבר על ייסוריו, והקפיד שלא לבטל את שיעוריו, כאשר תמיד מרחפת בת שחוק על שפתיו, חינך תמיד להרגשת הערבות של כלל ישראל וזכורים במיוחד דבריו שנאמרו אחרי פיגוע מהקשים ביותר, כי "החפץ חיים לא היה אוכל היום ארוחת ערב" ו"יש החושבים שאם אינם מכירים את ההרוגים אז אפשר להתנחם בזה, דעו לכם שאפילו אם גויים היו מתים כאן בצורה כזאת זה היה צריך להדיר מעינינו שינה על מה שקורה בא"י ומק"ו שמדובר באחינו".


יצויין כי אחיו של ר' מרדכי הוא הרה"ג ר' זלמן דרוק זצ"ל רב בית הכנסת הגדול אשר נפטר לפני כשלושה חדשים והוא בדמי ימיו.


ר' מרדכי הותיר אחריו זרע ברך ה', וביניהם בנו הרה"ג ר' ישראל דרוק שליט"א ר"י תפארת ישראל בירושלים, הלוייתו תצא היום בשעה 2:30 מביתו ברחוב שמואל הנביא בירושלים לעבר הר המנוחות. ת.נ.צ.ב.ה.