יום רביעי י"ג בסיון תשפ"ד 19/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

וינה: ביקור בזק של אדמו"ר מפשעווארסק שליט"א

האדמו"ר מפשעווארסק הגיע לוינה להתרים את הנגידים לצורך דבר מצוה.

יוחנן וייסברג כ"ט בשבט תש"ע - 13/02/2010 23:41
שבוע שעבר הגיע בפתאומיות כ"ק האדמו"ר מפשעווארסק שליט"א לביקור בזק בעיר וינה, מבלי שיצטרפו אליו אף לא גבאיו הקרובים. הביקור נערך לצורך התרמת נגידי העם בדבר צדקה, שאת פרטיו התבקשנו שלא לפרסם.

האורח התקבל בברכה בשדה התעופה על ידי ראשי כל הקהילות יחד עם חלק מתלמידי התלמוד תורה מחזיקי הדת

במהלך שהותו הקצרה בעיר, ביקר בבתי הנגידים החשובים, הרב אשר ענזיל שטיינר ראש הקהל מחזיקי הדת, הרב יצחק פריינד חתן הרה"ח ר' מרדכי פורהנד מראש קהילת קהל אוהל משה. מעמד מיוחד התקיים כאשר בעת ביקורו בבית הרב יצחק פריינד הגיע למקום הדיין הגאון רבי אשר מרגליות.

לאחר מכן בקר במעונו של הנגיד הרב חיים לוי, ואצל הנגיד הרב שמואל בנימין שפירא.

בימי שהותו בעיר התאכסן אצל הרה"ג יעקב חזקי' סופר, שם גם נערכה סעודה מיוחדת לכבוד האורח החשוב שליט"א בהשתתפות הרבנים הגאונים שליט"א ובראשם הגאון רבי משה אליעזר ווייס שליט"א, הגאון רבי דוד לייב גרינפלד, והגאון רבי אברהם יונה שווארץ.
בסעודה השמיע כ"ק האדמו"ר מפשעווארסק שליט"א דברות קודש, והרחיב בדבריו בגודל הזכיה בנתינת צדקה,

כן זכה אחד מאנשי העיר שכ"ק האדמו"ר מפשעווארסק שימש כסנדק בברית לבנו. לאחר מכן נפרדו בני העיר מהאורח, כשרבים מלווים את כ"ק האדמו"ר שליט"א לשדה התעופה.


מערכת טוג
  []

מערכת טוג
  []

Tog
  []

Tog
  []