יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

עצרת זכרון לפטירת הבבא חאקי זצ"ל - 40 שנה לפטירתו

כנס לציון ארבעים שנה לפטירת הצדיק הבבא חאקי זצ"ל במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" באשדוד

אהרן רוט כ"ז בשבט תש"ע - 11/02/2010 16:58
תושבי אשדוד - צעירים לצד מבוגרים, אברכים לצד עמך בית ישראל - התכנסו לעצרת מיוחדת ומרגשת לציון ארבעים שנה לפטירת הצדיק רבי יצחק אבוחצירא זצ"ל (הבבא חאקי), אחיו של הצדיק רבי ישראל אבוחצירא זצוק"ל (הבבא סאלי), שנערכה במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב".

הרה"ג יהודה סבח, ר"מ "תפארת דוד", פתח את העצרת בדברי תורה על עמלם בתורה של הצדיקים כבר מקטנותם. אחריו דיבר רבה הראשי של העיר אשדוד, הרה"ג יוסף שיניין, ודיבר בשבחו של הצדיק. הוא סיפר אנקדוטה מעניינת, שבהיותו נער בישיבת פונוביז' התנדב יחד עם עוד תלמידים מהישיבה ללכת יחד עם הבבא חאקי זצ"ל למחנות העולים מצפון אפריקה, על מנת לרשום את ילדיהם לחינוך תורני שבאותם שנים קרם עור וגידים.

הגאון רבי אברהם חפוטא, הפליג בשבחו של הצדיק וסיפר על מעשי החסד הרבים של הצדיק. הוא הוסיף ותיאר בצורה מוחשית את מסע הלוויה של הצדיק לפני ארבעים שנה, שהרב היה נוכח בו. לאחר מכן נכנסו בשירת ימים על ימי מלך האדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א, בנו של הצדיק, רבי דוד אבוחצירא, רבה הראשי של יבנה, ונכד הצדיק רבי יעקב אבוחצירא בנו של הצדיק "בבא הנא".

הרבנים דיברו בשבחו של הצדיק, כאשר הרב יעקב קישר את פרשת יתרו למעלותיו של הצדיק, ורבי דוד דיבר בשבחו של המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" שהעלה על נס את פועלו של הצדיק. הוא הפליג בזיכרונותיו יותר מחמישים שנה וריתק את הקהל בסיפורים והנהגות על מו"ר אביו, שהשמיעו בפעם הראשונה בפני קהל. על החיים במרוקו ועל שושלת המשפחה, על העלייה לארץ ישראל עם כל הקשיים הרבים שהיו, ועל דרך המינוי שמינו את "בבא חאקי" לרב הראשי של רמלה לוד.

רבי יחיאל המשיך בדבריו המרגשים עד חצות, כשאת שולחן המזרח מפארים חשובי הרבנים בעיר אשדוד, בינהם הגר"י אברגל, רו"מ תורה וחסד.

הגר"ש כהן, ראש ישיבת "תורה אור" , הגר"מ אבוחצירא, רו"מ תורה לשמה, והגר"ש יפרח, רו"ר זוהר השלום. בסיום הארוע, עמד הקהל על רגליו, כשהרב אברהם חפוטה ערך יחד עם הציבור קבלת עול מלכות שמים, והאדמו"ר רבי יחיאל אבוחצירא נעל את הכנס באמירת קדיש.

הקהל התפזר איש איש לביתו בהתרוממות רוח ובחיזוק גדול, והרעיף ברכות על המארגנים שזכות הצדיק זצ"ל תעמוד להם ולכל ישראל אכי"ר.

אלונים
  []

אלונים
  []