יום שלישי י"ח בתשרי תשפ"ד 03/10/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

רב קהילות הפרושים בישראל מבקר בימים אלה בארה"ב

הגאון רבי יהושע דוד טורצ'ין שליט"א ישבות השבת בלייקווד. בשבת הבאה יתארח בפלטבוש

יוחנן וייסברג כ"ז בשבט תש"ע - 11/02/2010 18:02
שבוע של התעלות בקרב שוחרי תורה בארצות הברית עם ביקורו הנדיר של הגאון רבי יהושע דוד טורצ'ין שליט"א, רבם ומנהיגם של קהילות הפרושים בארץ ישראל.

הגאון רבי יהושע דוד טורצי'ן הופיע בתחילת השבוע בוויליאמסבורג וביקר במעונם של האדמו"רים והרבנים שליט"א, על שולחנם דנו בעניינים העומדים על הפרק, כשמרנן ורבנן מבקשים עצה מהאורח הדגול הגאון שליט"א.

המונים צבאו על דלתות היכל ישיבת סאטמאר ובכולל דושינסקיא, שם מסר הגאון רבי יהושע דוד טורצ'ין שליט"א שיעורי תורה.

היום, תושבי לייקווד יקבלו את פניו, ושם ישהה בשבוע הקרוב. בימי שהותו בלייקווד, צפוי לעלות להיכלי התורה למסור דרשות התעוררות ושיחות מוסר, ויפקוד את בתי הרבנים וראשי הישיבות שליט"א.

בשבת פרשת תרומה, ישהה הרב טורצ'ין בפלטבוש. היהדות החרדית בארצות הברית מקבלת בחמימות רבה את האורח, שהטריח עצמו למען ביסוס קהילות פרושים בארץ הקודש.