יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מעמד מרומם בישיבת "היכל אליהו" בשדרות

במעמד מיוחד ובהשתתפות גדולי התורה וראשי הישיבות קיבלה הישיבה בשדרות את השם "היכל אליהו"

עקיבא גוטליב כ"ח בכסלו תש"ע - 15/12/2009 19:38
שדרות לבשה חג. יום ראשון נר שלישי של חנוכה היה עבור העיר שדרות כולה ועבור הציבור הדתי והחרדי בעיר במיוחד, יום חג לכבודה של הישיבה החדשה בראשות הגר"י מאיר שליט"א שבמעמד מיוחד ובהשתתפות גדולי התורה וראשי הישיבות קיבלה הישיבה את השם "היכל אליהו" ע"ש הנדיב הנכבד ר' אליהו שמאע ז"ל.
 
כבר בשעות הערב המוקדמות החלו תושבי העיר להתאסף סביב בנין הישיבה שקושט בשלטים מרהיבי עין לכבודה של תורה ולומדיה. תלמידי הישיבה יחד עם רבני הישיבה קיבלו בקול שירה סוחפת ובריקודים את בואו של מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי יששכר מאיר שליט"א שהגיע מלווה בכל ראשי ורבני ישיבות הנגב, "הנגב" בנתיבות ו"נר זרח" – זרועה למעמד זה לכבודה של תורה.
 
המעמד נפתח בתפילת ערבית והדלקת נר חנוכה ע"י הרה"ג ר"מ בוטבול שליט"א משגיח בישיבה. הרה"ג רבי ישראל מאיר שלום שליט"א מראשי הישיבה קיבל בברכה את בואם של ראשי ורבני ישיבות הנגב שליט"א שטרחו ובאו למעמד זה וכיבדו בנוכחותם את רבני ותלמידי הישיבה ביום חגם.
 
אחר דברי ברכה מיוחדים לבוגרי הישיבה, תושבי העיר והאורחים הנכבדים, העביר את שרביט הנחיית המעמד להרה"ג רבי יחיאל קסל שליט"א ראש כולל במודיעין עילית לשעבר מנהל רוחני בישיבה וידיו רב לו בהצלחתה.
 
בקול נרגש מטובל בדברי חז"ל הטיב הרב קסל לבטא את התחושה המרוממת בחשיבות היום ומעמדו ובגודל השעה לישיבה ולראשיה ששמה הולך לפניה כמקום תורה חשוב ומיום הקמתה הצטרפו לשורותיה למעלה ממאה תלמידים מצוינים מבני עדות המזרח.
 
לאחר מכן בקש מראש הישיבה הגר"י מאיר שליט"א לשאת מדברותיו. – הציבור כולו שעמד לכבודה של תורה האזין שעה ארוכה בקשב רב לדברי ראש הישיבה שהסביר את הקשר בין ימי החנוכה המסמלים את ניסי עם ישראל ותקומתו, להקמת הישיבה ושרשרת הניסים שהתלוו ליסודה וקיומה עד היום הזה. בדבריו גם ביקש להודות לכל אלו המוסרים נפשם יום יום לישיבה ותלמידיה. ובמיוחד לר' הרצל שהובי סגן רה"ע שדרות שלו זכות ראשונים בבנין הישיבה בעיר אשר פתח דלתותיו בפני תלמידי הישיבה ומוסיף ללוותה עד הלום.
 
ראש הישיבה שליט"א העלה בדבריו את זכרו של הנדיב הנכבד ר' אליהו שמאע ז"ל שקשר קשרי ידידות אמיצים עם הישיבה מזה שנים רבות ונודע לתהילה בתמיכתו במוסדות תורה וחסד רבים.
 
הגאון רבי אריה לוי שליט"א מראשי ישיבת הנגב בנתיבות ביאר בדבריו את משמעות העניין של פרסומי ניסא שאף שמצוותו הוא כלפי חוץ אך המטרתה והיעוד הוא פנימה ללב האדם, ורק משם, דווקא מה"נר איש וביתו" אפשר לפרסם את הנס. כי האור מסמל ומבטא את הבהירות ומי שהדבר אינו בהיר אצלו כיצד יבהיר לאחרים?
 
הגה"צ רבי משה שירקין שליט"א משגיח דישיבת הנגב בנתיבות בירך את הישיבה בשדרות שתזכה להוסיף כהנה וכהנה ויחד עם ראש הישיבה שליט"א יזכו להגדיל תורה ולהאדירה.
 
את ברכתם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א הביא הרה"ג רבי אליהו ברוורמן שליט"א מראשי ישיבת "נר זרח" – זרועה. במכתבו כותב מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א "לכבוד ישיבת היכל אליהו בראשות הגאון הגדול רבי יששכר מאיר שליט"א.
 
לרגל קריאת שם להישיבה הנני לאחל שהישיבה תגדל ויצאו גדולי תורה ויראה ויזכו לביאת גואל וארמון על משפטו יקום." – למכתב זה הוסיף מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א "הרני מצטרף לדברים האמורים לעיל". לאחר מכן הוסיף את ברכת רבני הישיבה בזרועה - "אחותנו את היי לאלפי רבבה" כאשר החכמה היא ה"אחות" כדברי הפסוק "אמור לחכמה אחותי את".
 
בתום המעמד ולאחר ברכת המזון פצחה התזמורת בשירה כאשר הציבור כולו רוקד לכבוד הישיבה ושמחת התורה.
 
בתום המעמד ביקש המנחה להודות למנהלי ישיבות הנגב, על סיועם הרב להצלחת המעמד.
את המעמד פיארו בנוכחותם כל רבני הישיבה משגיח הישיבה הרה"ג רבי אהרן שוורץ שליט"א הרה"ג ר' דב מן שליט"א, הרה"ג ר' יעקב פרידמן שליט"א הרה"ג ר' יחזקאל פרבשטיין שליט"א. הרה"ג ר' יהושע אביכזר שליט"א והרה"ג ר' שלמה ווכסלבוים שליט"א והרה"ג ר' חנני' ליינר שליט"א.
 [צלם]

 [צלם]

 [צלם]

 [צלם]