יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מעמד קידוש השם במרכז מוסקבה

המוני יהודי מוסקבה במעמד קידוש שם שמים למרגלות הקרמלין במרכז העיר מוסקבה

עקיבא גוטליב כ"ח בכסלו תש"ע - 15/12/2009 17:07

 המוני יהודי מוסקבה לקחו חלק בטקס השנתי והמרגש, של הדלקת נרות החנוכה, בחנוכייה הגדולה הניצבת כמידי שנה, למרגלות הקרמלין, סמוך ל"כיכר האדומה" שבמרכז העיר מוסקבה.

האירוע ששודר לכל רשתות התקשרות בחבר העמים, למאות מיליוני צופים בבתים, החל בנאומו של ראש עיריית מוסקבה מר יורי לושקוב, המכבד את המעמד מדי שנה.

ראש העיר אודה בשם תושבי העיר לרבה של רוסיה הרה"ג רבי בערל לאזאר והקהילה היהודית במוסקבה, העושה כ"כ הרבה למען ולטובת היהודים וקרא להגביר את הפעילות, תוך הבטחה לעמוד לימין הקהילה בכל עת וזמן.

רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר בירך את הברכות והדליק את נרות החנוכייה, כאשר התזמורת החסידית שניצבה אף היא במרומי הבמה הגבוהה והרחבה, פצחה בשירי חנוכה וניגונים חסידים.
ברחבה מסביב, פצח הציבור בריקודים חסידיים נלהבים, כאשר חום הלב גובר על הקור הגדול השורר כעת במוסקבה.

אירוע זה, הוא אחד מתוך אירועים רבים מאוד, בכל חמש מאות הקהילות היהודיות של "איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים", בכל מדינות חבר העמים, המקיימים אף הם את אירועי 'פרסומי ניסא', בהיקף ובפרסום רב ביותר, המביא מדי שנה, להתעוררותם של נשמות רבות של יהודיים ולהרמת קרן עם ישראל.

  []

  []

  []

  []