יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: האברך הרב חיים יעקב קרויזר ע"ה

האברך הרב חיים יעקב קרויזר נפטר כשהוא בן 32. השאיר אחריו אלמנה וששה יתומים רכים

יוחנן וייסברג כ"ז בכסלו תש"ע - 14/12/2009 21:18

אבל כבד על תושבי העיר בית שמש בכלל, וחסידי סקווירא בפרט, עם קבלת הבשורה המרה והקשה על פטירתו בטרם עת של האברך החשוב הרב חיים יעקב קרויזר ע"ה.

המנוח ע"ה נולד לאביו יבלחט"א הרב אברהם קרויזר שיחיו' מנכבדי חסידי סקווירא בירושלים, ולימים נשא לאשה את בת הרב יוסף קדיש קרישבסקי שיחי'. הוא הסתופף בצל כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א אליו היה קשור בכל נימי נפשו, בשנתיים האחרונות חלה במחלה הנוראה, ועל אף שלעתים היה נראה שהוא מבריא - המחלה חזרה.

לפני שעה קלה החזיר את נשמתו ליוצרו כשהמוני ידידים וחברים מקבלים בכאב מר את הבשורה המרה. והוא אך בן 32 שנה כולם שווים לטובה.

אחד מחסידי סקווירא בבית שמש סיפר לכתב 'אתרוג' על טוב לבו של הנפטר ע"ה, על הקפדתו בקביעת עתים לתורה, בעבודת התפילה, ועל הדרך שכיבד כל אחד ואחד מישראל. הקפיד עד מאד על ממון הזולת, ושמר עצמו בכל משמר מלפגוע בשום אדם בישראל.

קיבל כל אחד בסבר פנים יפות, גם בזמנים הקשים של הטיפולים, הן כשעבר אותם בארץ, והן בטיפולים הקשים שעבר בארה"ב, תמיד חיזק את הסובבים אותו, כשמצדיק עליו את הדין, ומראה לכולם פנים שוחקות.

דאגתו לצאצאיו לא ידעה גבול, תמידין כסדרן עמד בקשר עם מוריהם, כשמחנך אותם בדרך התורה והחסידות. המנוח ע"ה התגורר בבית שמש, והשאיר אחריו אלמנה שבורה ורצוצה ו-6 יתומים רכים.


כאן באתרוג, נמשיך ונעדכן בהמשך בפרטים נוספים