יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה: הגה"ח המקובל רבי משה לוריא זצ"ל

אבל כבד בעדת חסידי סלונים, ההלוויה תעבור דרך בית המדרש סלונים ברחוב סלנט לעבר הר הזיתים

יוחנן וייסברג כ"ז בכסלו תש"ע - 14/12/2009 10:42

בתדהמה מקבלים עדת חסידי סלונים את הבשורה הקשה על פטירתו הפתאומית של אחד מבני החבורה ומהמיוחדים שבו, הגאון החסיד המקובל רבי משה לוריא זצ"ל.


המנוח, שידיו רב לו בתורה ובחסידות, בנגלה ובנסתר היה מאנשי השם שבירושלים, וזכה ללמוד וללמד תורת הנסתר עם כ"ק האדמו"רים מסלונים ותולדות אהרן שליט"א, כן מספרים שלמד לעתים חברותא בנסתר עם כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א.


המנוח נולד בטבריה בשנת תרצ"ו לאביו, הרב מרדכי יחיאל זצ"ל, ודבק בעדת סלונים, כשהוא מהלך את נתיבותיו והנהגותיו כסלונמאי.
דבק במורו ורבו האדמו"ר בעל הנתיבות שלום זצ"ל ואצל בנו, יבלחט"א, האדמו"ר מסלונים שליט"א.

לאחר נישואיו עמד מס' שנים בראש ישיבת "לפלגות ראובן" ברחוב דוד ילין בירושלים שם התחנכו בין קירותיה בני טובי ירושלים. המנוח נודע בשער בת רבים כידען גדול בחכמת הנסתר, וחבר ספרים רבים, וכן היה מראשי ישיבת המקובלים ישיבת 'שער השמים', וערך תפילות ותיקונים לישועת עם ישראל.


הבוקר (ב') הגיע להתפלל בשריד בית מקדשנו בכותל המערבי, שם נהג להתפלל שנים רבות תפילות ותיקין, בהגיעו לכותל, התמוטט ואיבד את הכרתו, כוחות ההצלה ניסו להחיותו אך שערי שמים ננעלו והחזיר את נשמתו ליוצרו כשמותיר אחריו חלל ריק, המוני תלמידים כואבים, בנים ובני בנים זרע ברך השם, כולם הולכים בדרך הישר.


הלוויתו תצא בשעה הקרובה מישיבת המקובלים שער השמים ברחוב רש"י לעבר היכל ישיבת סלונים ברחוב סלנט שם ילווהו מקרובויו ידידיו ושומעי לקחו לעבר הר הזיתים.

 1. 3. אבידה קשה
  שלמה 14/12/2009 13:01
  הכרתי אותו, היה יהודי יחיד במינו, אחד ומיוחד
 2. 2. סביו היה הגאון החסיד ר' מתתי' לוריא זצ"ל [לל"ת]
  קוברינר 14/12/2009 12:15
 3. 1. איש יקר, ברוך דיין האמת
  סלונימר 14/12/2009 11:31
  מפחיד לחשוב איך אט אט דור דעה עוזב אותנו כאן עלי אדמות, ומשאיר אותנו כעירומים ללא אנשים שראו משהו בחייהם.