יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מרן הגראי"ל שטינמן: "הסמינרים המתקיימים בהכוונת הגר"ח ערנטרוי באירופה - אין בהם חשש"

אב"ד אירופה, הגר"ח ערנטרוי, נועד עם מרן הגראי"ל שטינמן, שהביע תמיכה בסמינרים לגיור שבאחריותו

עקיבא גוטליב כ"א בכסלו תש"ע - 08/12/2009 11:48
"הסמינרים הללו שהם בהכוונת ר' חנוך, אין בהם כל חשש". כך אמר מרן הגראי"ל שטינמן שליט"א, בשיחה ארוכה שקיים במעונו עם הגאון רבי חנוך ערנטרוי, אב"ד אירופה. השיחה התקיימה בעקבות דברים שאמר מנכ"ל ועידת רבני אירופה, הרב אבא דונר, בוועידה האחרונה שהתקיימה במוסקבה.

בנאומו בפני הרבנים שהשתתפו בוועידה, אמר הרב דונר, כי נועד עם מרן הגראי"ל שטינמן שליט"א, שהביע בפניו את התנגדותו לעריכת סמינרים למיועדים לגיור באירופה. הגר"ח ערנטרוי, אב"ד אירופה, סיפר כי הסמינרים הללו מתקיימים בהכוונתו, ועל-כך השיב לו מרן הגראי"ל. "על הרב ערנטרוי שזכה להעמיד את הדת על תילה באירופה, ניתן לסמוך וכך גם הבהרתי לכל מי ששאל אותי", קבע מרן ראש הישיבה שליט"א.

במהלך השיחה הארוכה פרש הגר"ח ערנטרוי סוגיות רבות וכבדות משקל העומדות על מרכז סדר היום של רבני אירופה, ובכללם עניין קיום הסמינרים לתגבור יהדות של המועמדים שנמצאו ראויים לגיור בתום תהליך ממושך. הגר"ח ערנטרוי הסביר כי לסמינרים הללו מתקבלים רק מועמדים לגיור שהופנו על ידי בית הדין, ובהמלצתו ובחינתו האישית. בנוסף, הוא עצמו משתתף בחלק מהסמינרים כמרצה פעיל.

משכך, קבע הגראי"ל, כי אין כל חשש בהשתתפות בסמינרים הללו ובשיתוף פעולה איתן עם ארגונים שונים הפועלים לשמירה על גחלת היהדות באירופה.

  []
  ]