יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

בד"ה הרב יצחק אייזיק לידר ע"ה וזוגתו מרת יוכבד לידר ע"ה

בבוקר נפטרה בביתה מרת יוכבד לידר ע"ה. בצהריים נפטר בבית החולים בעלה הרב יצחק אייזיק לידר.

יוחנן וייסברג כ' בכסלו תש"ע - 07/12/2009 15:42

מוקדם לפנות בוקר הסתלקה לבית עולמה בפתע פתאום, האשה החשובה מרת יוכבד לידר ע"ה מירושלים. המנוחה ע"ה נולדה לאביה המחנך הדגול הרב חיים יהודה יעקובזון ז"ל בשנת תרצ"ג בשכונת שערי חסד בירושלים.

בשנות נעוריה כבר ספרו על טוב ליבה, וחסדיה הרבים, דאגה תמיד לזולת ויום וליל חשבה איך להיטיב עם הסביבה. הבוקר בשעה 12:00 צעדו רבים אחר מיטתה, לבית החיים בהר המנוחות.

עוד קודם להלווית האם, הוזעקו בני המשפחה למיטת אביהם, ראש המשפחה הרה"ח רבי יצחק אייזיק לידר, שמאושפז בתקופה האחרונה במצב קשה בבית החולים שערי צדק בירושלים. ובשעת ההלוויה נשאר מניין מבני המשפחה ליד מיטתו.

מיד עם סיום קבורת האם ע"ה, עלו הילדים והנכדים על אוטובוס שלקח אותם לשערי צדק, שם אמרו את פסוקי היחוד. כאשר סיימו לומר את פסוקי שמע ישראל, החזיר ראש המשפחה האלמן הטרי את נשמתו ליוצרו.

המנוח ע"ה נולד בשנת תר"צ בטבריה לאביו הרב מרדכי לידר ע"ה, והתאבק בעפר רגליו של הרה"ק רבי מרדכי חיים סלאנים זצ"ל, כן דבק והתבטל בהתבטלות גמורה לכ"ק האדמו"ר בעל 'ברכת אברהם' ו'נחל איתן' מסלאנים זצ"ל ולאחר פטירתו הסתופף בצל כ"ק האדמו"ר מסלאנים שליט"א.

ההלוויה תצא היום בשעה 15:45 מבית ההלוויות שמגר להר המנוחות, צמוד לקבר אשתו שנטמנה לפני שעות ספורות.

הנאהבים והנעימים בחייהם ובמותם לא נפרדו.

ת. נ. צ. ב. ה.


 1. 1. כעבור כמה שעות
  מנחם 07/12/2009 20:02
  נולדו נכדים תאומים!