יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

פאפא: 1,000 דולר למוסדות מאת כל חסיד

בחצר פאפא בארה"ב התבקש כל אחד מן הקהל לתרום 1,000 דולר לטובת מוסדות החסידות

יוסף פפר, ניו יורק כ' בכסלו תש"ע - 07/12/2009 11:35
בצעד חריג במיוחד, בנסיון לייצב את מצבם הכלכלי של מוסדות החסידות, עלה כ"ק האדמו"ר מפאפא לבמה במרכז בית המדרש לשאת דברים, בהם ולראשונה חייב כל אחד מן הציבור לתרום לפחות סכום של אלף דולור.

מוסדות פאפא, ככל המוסדות הגדולים בעולם, מצויים במצב כלכלי קשה, זאת במיוחד לאחר הקיצוצים מקצבאות הממשלה למוסדות התורה, אשר מהווה מכה נוספת על המצב הכלכלי הקשה הכללי. לאור זאת מתכננים בחסידות לערוך דינר יוקרתי, בו ישתתפו כל החסידים ויתרמו סכומים למען קיום של המוסדות.

במילים קצרות דיבר האדמו"ר, והסביר כי החיוב לעזור להנהלת המוסדות נובע הן מצד כבוד התורה, והן מצד תמיכה עצמית של כל אחד מן החסידים אשר למעשה תומך בזאת בעצמו, וציטט את דברי ה'אור החיים' הקדוש, שאם רואים שאין קמח - אין פרנסה, הסיבה לכך היא כי אין תורה - אין כבוד התורה.

האדמו"ר המשיך ואמר, שהגם הדינר הגדול יתקיים רק בעוד כמה שבועות, כאשר ראשי הנהלת המוסדות נקלעו למצב שאין בידם לשלם המשכורות לעובדי המוסדות.

האדמו"ר המשיך, באומרו שהגם שב"ה, למרות המצב הקשה, המוסדות עדיין ממשיכים לשגשג ולהניב פירות מבורכים, כל זאת רק בזכות אבותינו, אמר האדמו"ר, שהמשיך ואמר כי אם "אנחנו נתרום את חלקנו",  אז תתקיים הברכה 'ד' אלקי אבותיכם יוסף עליכם ככם אלף פעמים ויברך אתכם כאשר דבר לכם'... ויתקיימו בנו כל ברכות התורה".

כאן פנה האדמו"ר אל הקהל וביקש מכל אחד ואחד, למי שיש בידו היכולת ליתן "אלף זהובים", שייתנם, כדי שיוכלו להמשיך בעבודת הקדוש, הגם שבמשך השנים לא נהגו לבקש סכום, אך הפעם לאור המצב ביקש הרבי מכל אחד סכום קצוב של אלף דולר.

מיותר לציין, כי הדברים הנרגשים של האדמו"ר נכנסו אל ליבם של החסידים, אשר דרשה בפניהם לפני קריאת התורה, הינה דבר שלא קורה בכל יום בחצר פאפא. לאור דבריו של האדמו"ר החלו גם העסקנים במבצע מיוחד לגיוס תרומות של אלף דולר מאת קהל החסידים.