יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

סאטמאר: מהיום אין הקרנת סרטים בדינרים בעיר קרית יואל

לרגל עונת הדינרים של מוסדות התורה, הכריז האדמו"ר מסאטמאר: אין להקרין סרטי תדמית במונרו

יוסף פפר, ניו יורק י"ט בכסלו תש"ע - 06/12/2009 16:03
בכל שנה ושנה פונים מקשיבים אלפי חסידי סאטמאר למשא קדשו של כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א, בכינוס השנתי ביום כ"א כסלו, אשר בכל שנה ושנה מנצלו האדמו"ר לדבר מהנושאים הנוגעים אל ליבו.

אך השנה הקדים האדמו"ר, וכבר בדינר למען המוסודות בקרית יואל, שהתקיים באולם בית רחל בקרית יואל, דיבר האדמו"ר על ענינים ונושאים חשובים מאד. בעיקר התריע האדמו"ר על חינוך הבנים והבנות, לשמור ולעמוד על היסודות החינוך, ולא להכניס הכלים הטמאים אינטרנט ווידיאו. האדמו"ר גם הזהיר על התופעה החדשה, אשר ילדים צעירים הולכים ללמוד נגינה.

אך עיקר התקנה, שמעוררת הדים רבים, היא התקנה החדשה הנוגעת למוסדות התורה והחסד. האדמו"ר התחיל באומרו, שלאור פעילותיו בנושא, קרית יואל הינו עמוד החסד בימנו, כאשר חסידי סאטמאר מבזבזים כסף רב לכל מיני ארגוני חסד. האדמו"ר בירך אותם ועל פעילותיהם, ואמר שהוא מוקיר אותם מאד.

אך כאן עמד על נקודה חשובה: היום נפוץ מאד, שמוסדות וארגונים עורכים בעת הדינר השנתי, הקרנת סרט על פעילות ארגון החסד. האדמו"ר אמר: כאן בעיר קרית יואל, אשר היא עיירה קדושה, הדבר מהיום אסור לחלוטין.
 1. 3. הכתבה בעיתון מעריב
  מתפעל כל פעם מחדש מהאדמו"ר הענקי 07/12/2009 00:23
  הרבי אמר: אסור לילדים ללמוד נגינה
  למרות שחסידות סאטמר נחשבה תמיד כקיצונית במיוחד, האיסור החדש הפתיע אפילו את זקני החסידים שכבר ראו הכל
  יצחק טסלר | 6/12/2009 16:06 מחריפה ההקצנה בחסידות סאטמר: בכנס שערך האדמו"ר מסאטמר הוא קרא לחסידים שלא לשלוח את הילדים ללימודי נגינה. חסידות סאטמר נחשבת מזה שנים לקיצונית במיוחד במגזר החרדי, ומדי שנה עורך הרבי מסאטמר כינוס שנתי בכ"א כסלו, ובו הוא קורא לחסידים להתחזק בקיום התורה והמצוות.
  סטמר רויטרס

  השנה הכנס הוקדם והאדמו"ר הזהיר את החסידים שלא להכניס לביתם "כלים טמאים", כמו למשל אינטרנט ווידיאו. יצוין כי איסור זה קיים באופן רשמי בכל הציבור החרדי, הגם שבקרב החסידים הוא נאכף מעט יותר ברצינות.

  האתר החרדי "אתרוג" חשף כי השנה האדמו"ר הפתיע ויצא כנגד התופעה בה ילדים צעירים הולכים לומדים נגינה. ראוי להבהיר כי נגינה נחשבת כחשובה במיוחד בעולם היהודי ולכן האיסור הוא לא פחות ממדהים. האדמו"ר ניצל את הבמה וקרא לחסידים לתרום כסף לארגון החסד הפנימי של החסידות - קרית יואל וציין לשלילה תרומה לארגוני חסד "חיצוניים".

  האדמו"ר מסאטמר גם החליט לצאת נגד הקרנת סרטים מכל סוג שהוא. לדבריו גם בציבור היהודי מקובל שמוסדות וארגונים שעורכים כנס מגבית, המכונה "דינר", מקרינים סרט תדמית על פעילות הארגון. האדמו"ר הדהים את חסידיו כשאמר: "כאן בעיר קרית יואל, אשר היא עיירה קדושה, הדבר מהיום אסור לחלוטין".
 2. 2. תגובה ל1
  חסיד סאטמאר 06/12/2009 23:01
  האם אתה יכול לשום פה לינק שאפשר לראות את הכתבה של מעריב????
 3. 1. כשהכלבים נובחים סימן שכואב להם
  קיצוני 06/12/2009 20:11
  ראיתי באתר של מעריב שמביאים את הכתבה הזו ונובחים ע"ז שזה קיצוניות ועוד שוה להכנס שמה ולראות אבל לי כחסיד סאטמאר זה רק מחזק כמו שאמר פעם האדמו"ר מסאטמאר בעל הדברי יואל שביום שלא כותבים עליו ונגדו בעיתונים הוא צריך לבדוק את עצמו למה זה קרה