יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

שבת בירושלים במחיצת האדמו"ר מטשערנאביל שליט"א

שבת מרוממת עברה על חסידי טשערנאביל בשמחת העליה לתורה לנכד האדמו"ר. החתונה - ביום שלישי בבני-ברק

יוחנן וייסברג י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 13:49

שבת מרוממת במיוחד עברה על קהל חסידי טשערנאביל ששבתו בשבת בירושלים, לרגל שמחת עליה לתורה לנכד האדמו"ר מטשערנאביל שליט"א, החתן בן הרה"ג ר' נפתלי צבי הלפרין שליט"א, רב דחסידי טשערנאביל בירושלים.

וועדה מיוחדת הכשירה את מתחם קרית הילד לתפילות ולעריכת השולחנות. כמו כן הוקם מקוה מיוחד בחצר קרית הילד, לשימושו של האדמו"ר מטשערנאביל שליט"א, והוכנו אש"ל לאורחים שהגיעו להשתתף בשמחה בשבת.

לשולחן בליל שבת קודש נהרו המונים מבני ירושלים, ובראשם האדמו"רים מסטריקוב וטריסק שליט"א וכן הרבנים הגאונים שליט"א הגאון רבי יוסף משה שניאורסון ראש ישיבת טשעבין, הגאון רבי שאול אלתר ראש ישיבת שפת אמת, משלחת רבני קהל מחזיקי הדת בעלזא בראשם הגאון רבי אליהו וינד והגאון רבי שמאי גרוס, משלחת רבנים מהעדה החרדית ובראשם הגאון רבי נפתלי פרנקל, הגאון רבי משה סאקסף הגאון רבי אביש אייזן והגאון רבי סנדר הברפלד, הגאון רבי נפתלי נוסבוים ראש ישיבת חיי משה, הרה"צ רבי דוד טווערסקי שליט"א רב דחסידי ראחמיסטריווקא, הרה"צ רבי יחזקאל הלברשטאם בן כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א והרב הצעיר דקרית צאנז חתן הגה"צ רבי יצחק הלפרין שליט"א, שהגיע במיוחד לרגל השמחה לשבות בירושלים.

בסעודת יומא דשבתא הגיע באמצע הסעודה הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח שליט"א בן כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א.

בסוף סעודה שלישית, לרגל הפארשפיל הופיעו גם הגאון רבי שמואל רוזנגרטן שליט"א, ראש ישיבות בעלזא, הגאון רבי יהודה רבינוביץ, מדייני בית הדין הרבני בירושלים והגאון רבי שמואל רבינוביץ רב המקומות הקודשים והכותל המערבי.

במוצאי שבת הגיע האדמו"ר מטשערנאביל שליט"א למעונו של גאב"ד העדה החרדית, כ"ק הגאון רבי יצחק טוביה ווייס שליט"א, להזמינו להשתתף בשמחת הנישואין.

כמו כן עלה למעונו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א שקבלו בחביבות רבה. שעה ארוכה שוחחנו בעניני נישואין בהלכה ובמנהג.

 

אברהם משה שפירא
 [צלם]
אברהם משה שפירא
 [צלם]
אברהם משה שפירא
 [צלם]
אברהם משה שפירא
 [צלם]