יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

מעמד רב רושם בחנוכת בניין הישיבה גדולה במוסקבה

במעמד רב רושם נחנך הבניין המרכזי של הישיבה גדולה והוותיקה במוסקבה בהשתתפות הגר"י מצגר

עקיבא גוטליב ט' בכסלו תש"ע - 26/11/2009 22:05

במעמד הרב הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר והאורח הדגול הגר"י מצגר הרב הראשי של ישראל, נחנך הבניין המרכזי של הישיבה גדולה והוותיקה במוסקבה ונערך  טקס חלוקת פרסים למצטייני הישיבה.

מעמד זה, ציין את שיאו של  הביקור רב הרושם של הגר"י מצגר במוסקבה במשך שלושה ימים, בהם סייר ברבים  ממוסדות התורה, החינוך והחסד בעיר ועמד מקרוב על ההתפתחות הענפה והמרשימה של הקהילה היהודית הגדולה בבירת רוסיה.

במהלך הביקור סייר האורח עם רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר בקרמלין. כמו כן, ביקר הגר"י מצגר בבית הכנסת החדש 'אהל יצחק' במרכז העיר, מסר שיעורי תורה וחיזק את יהודי המקום.

המעמד רב הרושם והמרגש שנערך בישיבה, היה בהשתתפות ראש הישיבה הרב מנחם מענדל גולדבערג והנדיבים מר ראובן שמילאשווילי וגיסיו האחים מר גבריאל ומר מנשה אלשווילי, שהקדישו את הבניין ותחזוקתו לעילוי נשמת האב מר אליהו ב"ר מיכאל שמיאלשווילי ע"ה, שנסתלק השנה ביום ראשון של ר"ה.

הישיבה "תומכי תמימים - ליובאוויטש", קיימת במוסקבה למעלה מעשרים שנה, ומבית מדרשה יצאו עד היום מאות תלמידים יראים ושלמים, כאשר רובם משמשים ככלי קודש ברבנות בערים רבות במדינות חבר העמים.

במהלך האירוע הוסר הלוט מעל השלטים המקדשים את הבניין לע"נ מר ראובן שמיאלאשווילי ע"ה, וכן נקבעה מזוזה ע"י הגר"י מצגר בפתח הכניסה הראשית.

 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
[צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]
 [צלם]