יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

תכונה לקראת שמחת בית ספינקא הערב

הערב בוויליאמסבורג: נישואי בת האדמו"ר מתולדות צבי ספינקא שליט"א, בהשתתפות המונים

יוסף פפר, ניו יורק ז' בכסלו תש"ע - 24/11/2009 21:20
המוני חסידי בית תולדות צבי ספינקא ישתתפו הערב (ג') בשמחה הגדולה של שמחת נישואי בתו של האדמו"ר מתולדות צבי ספינקא שליט"א, המחתן את בתו עם בנו של הגה"צ ר' צבי פרידמן שליט"א, אב"ד סעליש, בנו של הגה"צ אב"ד אולם שליט"א וחתן בן האדמו"ר רבי בעריש מספינקא זצ"ל אחיו הגדול של יבלחט"א האדמו"ר שליט"א.

חודשים ארוכים עמלים עסקני החסידות להכין את כל פרטי החתנה כדי שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר, לצד ההתרחבויות שהקהילה עוברת בימים אלו ואורחים רבים הצפויים להגיע מכל רחבי העולם להשתתף לשמוח בשמחת האדמו"ר שליט"א.

השמחה כבר החלה בשבת בעת העליה לתורה שהתקיימה בבית מדרשו של אבי החתן בביהמ"ד החדש סעליש. האדמו"ר שליט"א הגיע במיוחד להתפלל בבית המדרש יחד עם מאות מחסידיו ואף ערך שם את הקידושא רבה לאחר התפילה.

היום, יום שלישי, שכונת וויליאמסבורג לובשת חג לרגל השמחה הגדולה הנערכת באולמות החרדים 'פרדס', כאשר הגברים יהיו באולם פרדס פייגא, והנשים יהיו באולם פרדס צבי אשר נמצא בשלבי בניה.

מעמד החופה יתקיים ברחוב הסמוך לאולם רחוב קיעפ, כאשר במשך שעות השמחה המשטרה תסגור את התנועה לכלי רכב, עקב העומס הרב של אנשים שצפויים להיגע.

האולם, מרכז החסידות ובתו של האדמו"ר קושטו במיוחד לרגל השמחה בשלטים ומנורות מיוחדות. בתוך האולם עצמו הוקמו גלריות גבוהות לקליטת הקהל הגדול הצפוי לשמחה.

במשך השבוע האחרון הגיע האדמו"ר לפקוד את מעונם של האדמו"רים והרבנים, גדולי ישראל, והזמינם לשמחה הערב. רבים מהם צפויים להגיע בהמוניהם לאולמי הפרדס.

אתר "אתרוג" ימשיך לדווח מהשמחה הגדולה בחצר תולדות צבי ספינקא, שכאמור תתקיים הערב בוויליאמסבורג.

 

 1. 2. vary nice waiting to see [לל"ת]
  salt 26/11/2009 21:56
 2. 1. מעניין...
  מנדלה 25/11/2009 22:50
  הגברים בפרדס פייגא והנשים בפרדס צבי, למה לא ההיפך?? :)