יום שלישי ח' בניסן תשפ"ד 16/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

אנ"ש

אסון באשדוד: הילד יצחק גבריאל שאמע ז"ל

תלמיד תלמוד תורה "אורות התורה - קדם מפעליו" באשדוד

יוחנן וייסברג ט"ז באייר תשס"ט - 10/05/2009 15:50
עטופי אבל ויגון צעדו המונים ביום שישי האחרון, ערש"ק פר' אמור, אחר מיטתו של הילד יצחק גבריאל ז"ל, שנפטר בדמי ימיו לאחר שהזדכך בייסורים קשים, והוא בן עשר שנים בלבד.
 
הילד יצחק ז"ל נולד להוריו היקרים הרב ציון שאמע ורעיתו הי"ו לפני עשר שנים, אשר גידלוהו לתורה ויראת שמים בתלמוד תורה "אורות התורה - קדם מפעליו" ברובע ז' באשדוד בראשותו של הרה"ג ר' אשר קרסיינטה שליט"א.
 
לאחר שנתגלתה בגופו המחלה הממאירה רח"ל החל לעבור טיפולים קשים בבית החולים "תל השומר". ביום חמישי בערב חלה הידרדרות במצבו וכשהוא מחובר למכשירים החזיר את נשמתו הטהורה לבוראו, מתוך יסורים קשים, לקול זעקת 'שמע ישראל' של הוריו שעמדו כל העת בתפילה בסמוך למיטתו והצדיקו עליהם את הדין.
 
מסע ההלוויה נערך למחרת, ביום שישי ערב שבת קודש פרשת 'אמור' בבית העלמין באשדוד, שם התאסף קהל רב למסע ההספדים שנשאו הגאון רבי אברהם אלטמן ר''י 'עטרת צבי', הרב אשר קרסיינטה מנהל התלמוד תורה 'אורות התורה', הגאון רבי שמואל דוד הכהן גרוס רבם של חסידי גור בעיר, הרב ידידיה אסרף ראש כולל "אורות חיים ומשה" ואביו הרב ציון הי''ו שחתם את מסכת ההספדים בקול בוכים כאשר הקהל געה בבכייה.
 
מנהל התלמוד תורה הרב אשר קרסיינטה סיפר בקול נרגש, כי רק ערב קודם לכן הגיע לבקרו בבית החולים תל השומר ויצחק ז"ל הראה כלפי חוץ שהוא במצב טוב ורגוע, כאילו ואינו חושש מכלום. במהלך השיחה החל לברך את התלמוד תורה וציין שבתלמוד תורה השקיע רבות בידיעת התורה ובע''ה יצליחו עוד להוציא פירות של תלמידי חכמים. בנוסף, החל לברך ברכות שונות את צוות המלמדים תוך כדי שיצא מגדרו. בסיום הביקור אמרו לילד יצחק, שמכאן הם רוצים לנסוע להתפלל ולהעתיר עליו רחמים על ציונו של רבי מאיר בעל הנס זיע''א בטבריה. כששמע זאת הפטיר ואמר: "כדאי שתסעו מהר, אולי תספיקו". אף אחד לא הבין את משמעות המילים הללו. רק כשהגיעו לטבריה קבלו את שיחת הטלפון המרה שבה נודע על פטירתו של יצחק ז"ל מתוך יסורים קשים ומרים.
 
בסיום אמירת ההספדים, אחרי שעת חצות של ערב שבת-קודש, יצא מסע ההלוויה לכיוון חלקת שומרי שבת שם נטמן בקבר הטרי, כשרבים כואבים את אבידתו. בכך נחתמו פרקי חייו הקצרים של הילד הקט והרך בשנים שמעשיו הטובים מלווים אותו בכתר שם טוב לעולם שכולו טוב.