יום שישי י"ח בתמוז תש"פ 10/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

וועדת הכספים: שכרם של שרי הממשלה יופחת

הוחלט: שכרו של כל שר יופחת בכ-1,850 שקל לחודש, ושל ראש הממשלה בכ-2,000 שקל לחודש

דוד שמואלי כ"ח בתמוז תשס"ט - 20/07/2009 11:15
ועדת הכספים אישרה הבוקר (ב') ללא מתנגדים את הפחתת שכר ראש הממשלה והשרים ב-5%. ההפחתה עשויה להתבצע בהוראת שעה, החל מה-1 באוגוסט ועד סוף 2010.  
 
ברמת המעשה, שכרו של כל שר יופחת בכ-1,850 שקל לחודש, ושל ראש הממשלה בכ-2,000 לחודש. בחישוב שנתי מדובר בהפחתה של כ-24,000-22,000 שקל. החיסכון הכולל לקופת המדינה עד סוף 2010 יהיה כמיליון שקל. יצוין, כי ההפחתה האמורה נעשתה על פי הצעתו של שר האוצר יובל שטייניץ.
 
עם זאת, נמנעה הוועדה מלהורות אף על קיצוץ בשכרם של סגני השרים, וזאת, למרות שעניין זה תלוי ועומד בסמכותה. סיבת ההימנעות טמונה בכך ששכר הסגנים זהה לשכרם של חברי הכנסת. כפי הנראה, כל עוד הכנסת לא קיבלה החלטה עקרונית ללכת בעקבות הממשלה, ולאמץ את הצעת שר האוצר על ההפחתה בשכר, לא חפצה הוועדה להעמיד את סגני השרים בשכר נמוך יותר לעומת חברי הכנסת.
 
בסמכות הוועדה אף להחליט על שכרם של נשיא המדינה והשופטים. לקראת סיום הדיון החליטה הוועדה לפנות אליהם בהצעה להסכים מרצונם על הפחתת שכרם בשיעור דומה להפחתת שכרם של חברי הממשלה.