יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מחירי הלחם עולים ב-3.25%

אחרי ירידת מחירי הביצים, החלב ומוצריו, מודיע היום משרד התמ"ת על עליית מחירים במצרך יסוד אחר: מחירי הלחם יעלו בל' בסיוון (22 ביוני) בשיעור של 15-20 אגורות

שמואל ברזל י"ט בסיון תשס"ט - 11/06/2009 13:00
רבבות משפחות בישראל חשו אתמול הקלה מסויימת, לנוכח הפירסום על ירידת מחירי מוצרי החלב והביצים. אמנם מדובר בירידה מתונה, אבל כל שקל שנחסך בבתים רבים, מאפשר רווחה כלכלית.

הבוקר, מתברר כי השמחה היתה מוקדמת. אחרי הירידה במחירי החלב ומוצריו והביצים,  צפויה עליה של מחירי הלחם בשיעור של יותר משלושה אחוזים.
 
שיעור עליית מחירי הלחם יעמוד על 3.25% והוא צפוי להיכנס לתוקף ב-22 ביוני. לדברי צביה דורי, המפקחת על המחירים במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה, העלייה הצפויה נובעת מעליה במחירי החיטה ועליה במחירי הדלקים. לעדכון השוטף מתווסף פיצוי נוסף בעקבות בדיקת הרווחיות של המאפיות.
 
יחידת הפיקוח על מחירים מבצעת כל חודש תחשיב לבדיקת השפעת השינויים במחירי התשומות ביצור הלחם, על מחירי הלחם. התחשיב שנערך בראשית חודש יוני שהצביע על העלייה המגיעה ללחמים המפוקחים, הועבר לאישור ועדת המחירים במשרד האוצר. "באם לא תתקבל תגובה מיו"ר הועדה תוך הזמן הקצוב לכך, ניתן יהיה להכניס לתוקף את המחירים החדשים", אמרה דורי.
 
במשרד התמ"ת מציינים, כי בשנת 2009 היו שתי הורדות מחירים של הלחם. ב-12 לינואר הורד מחיר הלחם ב- 2.75% וב-15 למרץ הורד מחיר הלחם ב-4.35%. שתי הורדות המחיר נבעו מירידת מחירי תשומות הייצור – הקמח והדלקים.
מחירי הלחם החדשים, כולל מע"מ, יהיו כדלהלן: לחם אחיד (כהה) ולחם לבן – 4.59 שקל (לעומת 4.44 שקל כיום). חלה 500 גרם – 5 שקל (לעומת 4.84 שקל). לחם אחיד פרוס – 6.88 שקל (לעומת 6.66 שקל). לחם לבן פרוס 500 גרם – 6.11 שקל (לעומת 5.92 שקל).