יום שישי י"ח בתשרי תשפ"ב 24/09/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ישראל תחזיר את ספינות המשט לטורקיה

בתום התייעצות אמש (ה') בין ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ברק ושר החוץ ליברמן, הוחלט כי ישראל תשיב ללא תנאי את ספינות המשט הטורקיות שעוכבו בנמלי אשדוד וחיפה מאז אירועי ההשתלטות על ה"מרמרה"

יוסי בלוך, י"ב באב תש"ע - 23/07/2010 13:25
ירושלים ממשיכה להתקפל. ישראל תשיב לאנקרה את ספינות המשט לעזה, שעוכבו בנמלי אשדוד וחיפה מאז אירועי ההשתלטות על המשט בלב ים, כך נמסר ממקורות מדיניים בירושלים. הספינות הן בבעלות ארגונים לא ממשלתיים בטורקיה. ההחלטה על הצעד התקבלה בישיבה משותפת בין ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ברק ושר החוץ ליברמן.

שגריר ישראל באנקרה, גבי לוי, הודיע הבוקר (ו') למשרד החוץ באנקרה כי ישראל קיבלה החלטה לשחרר את הספינות שעוכבו בשטחה. מקור מדדיני בטורקיה אישר את הפרטים ומסר כי בימים הקרובים יצאו ספינות גרר מטורקיה כדי לאסוף את הספינות מנמלי אשדוד וחיפה.

מאז אירועי המשט, דרשה טורקיה מישראל לשחרר בלא תנאי את הספינות, אולם עד עתה סירבה ישראל לעשות זאת בלא התחייבות טורקית שהספינות הללו לא תשתתפנה במשטים נוספים. עתה כאמור, נכנעה ישראל ללחץ הטורקי והספינות יושבו בלא תנאי.

מקורות בירושלים מסרו, כי ראש הממשלה החליט על הצעד לאחר שנועץ עם משרדי הביטחון והחוץ שהמליצו על הצעד, מאחר שאין כל תועלת לישראל בהשארתן של הספינות בשטחה.