יום שישי י"ח בתשרי תשפ"ב 24/09/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נתניהו: "מובארק שותף מרכזי בתהליך השלום"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד בקהיר עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, ודן עמו בחידוש המגעים עם הפלסטינים במסגרת של שיחות ישירות ובשיחותיו בוושינגטון בשבוע שעבר. מובארק קרא לנתניהו "להכשיר את התנאים למימוש חזון שתי המדינות"

יוסי בלוך, ז' באב תש"ע - 18/07/2010 17:59
הקדחת המדינית נמשכת. לאחר מספר דחיות יצאה היום (א') סוף כל סוף אל הפועל הפגישה בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונשיא מצרים, חוסני מובארק. סוכנות הידיעות המצרית דיווחה כי במהלך פגישתם אמר מובארק לנתניהו, כי יש "להכשיר את התנאים הנחוצים למימוש החזון של שתי מדינות".

בפגישה שארכה למעלה משעתיים דנו המנהיגים בנושא המו"מ המדיני עם הפלסטינים, איראן ובפגישתו האחרונה של נתניהו עם הנשיא אובמה בוושינגטון. הפגישה התנהלה בחלקה בארבע עיניים ובחלקה בנוכחות היועצים משני הצדדים. מן הצד המצרי השתתפו, שר המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, ושר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, ומן הצד הישראלי נכחו, היועץ לביטחון לאומי, עוזי ארד, ויועץ ראש הממשלה , עו"ד יצחק מולכו.

בתחילת הפגישה אמר נתניהו: "הנשיא מובראק מייצג את השאיפה להרחבת מעגל השלום והשמירה על היציבות והביטחון לכל עמי האזור. אני מוצא בו שוב שותף מרכזי להשגת מטרות חשובות אלה".

מנגד, שר החוץ המצרי אל-רייט נקט עמדה פסימית יותר ואמר כי עדיין "חסר הבסיס" למעבר לשיחות ישירות במו"מ בין ישראל לפלסטינים.
לפני הפגישה עם נתניהו, נועד מובארק עם יו"ר הרשות, אבו מאזן ועם השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. בפגישותיו אלו דן מובארק בנושא המו"מ המדיני עם בין ישראל לפלסטינים ועל הדרכים להביא לקידומו של התהליך המדיני.

עם שובו לארץ, ייפגש נתניהו עם שרת החוץ של האיחוד האירופי, קת'רין אשטון ועם שליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר. אמש קראה אשטון לישראל להסיר לחלוטין את המצור מעל עזה.