יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אושר: עוזרי אולמרט – עובדי מדינה

המדינה ביקשה לשנות את מעמדם של עוזרי ראה"מ לשעבר, והכנסת אישרה להכיר בהם כעובדי מדינה

דוד כץ י"ח בסיון תשס"ט - 10/06/2009 12:03
ועדת הכספים של הכנסת אישרה את שינוי מעמדם של עובדי לשכת ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, למעמד של עובדי מדינה.
 
בדיון שנערך היום (ד') בוועדת הכספים, הסביר המשנה למנכ"ל משרד ראה"מ, אמנון בן-עמי, כי ההחלטה נוגעת להעסקת העובדים המועסקים כיום ע"י ראש הממשלה לשעבר, והם אינם מוגדרים כעובדי מדינה. "במצב הנוכחי בו הם עובדים, אין לנו פיקוח עליהם ואין לעובדים אלו זכויות של עובדי מדינה, למרות שהם בעצם ממומנים מקופת המדינה בתוקף זכויות ראש הממשלה לשעבר".
 
עו"ד רון דול, היועץ המשפטי של נציב שירות המדינה אמר בדיון, כי גם עמדתם היא בעד שינוי מעמדם, מכיוון שהמדינה היא זאת המממנת את ההוצאות של העובדים. בעמדתם תמך גם סגן החשב הכללי באוצר, יריב נחמה.
 
ח"כ חיים אורון ממרצ וח"כ שלי יחימוביץ מהעבודה, התנגדו להצעה ואמרו כי לא יתכן שעובדי מדינה יעבדו בלשכה הפעילה גם בעניינים הקשורים לעסקיו הפרטיים של ראש הממשלה לשעבר.
 
ואילו יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, אמר כי מטרת ההצעה היא לשפר את מעמדם של העובדים ועל כן הוא תומך בהצעה. ההצעה אושרה ברוב של ארבעה חברים, שניים התנגדו, ואחד נמנע.