יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"השיחות הישירות יחלו בקרוב"

ראש הממשלה ממשיך את ביקורו בארה"ב, אמש נועד עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, וביקש ממנו להסיר את תביעתו להקמת ועדת חקירה בינלאומית לבדיקת אירועי המשט. נתניהו נועד גם בוושינגטון עם שר ההגנה האמריקני גייטס, ונשא דברים בפני ועדת הנשיאים

יוסי בלוך, כ"ו בתמוז תש"ע - 08/07/2010 07:44
"אני רוצה שהשיחות עם הפלסטינים יתחילו מיד. אני חושב שזה הולך להתחיל בקרוב מאוד", כך אמר הלילה (ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהופעה בני יורק בפני חברי ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים. מוקדם יותר נועד נתניהו עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון שהביע תמיכה במעבר לשיחות ישירות בין ישראל לפלסטינים.

בפגישתם של נתניהו ובאן נדונה תקרית המשט, נתניהו ביקש מבאן להסיר את תביעתו להקמת ועדה בינלאומית לחקירת האירועים, משום שישראל הקימה ועדה כזו המוכרת גם על ידי מדינות המערב. השניים שוחחו גם בנושא המצור על עזה ובאן שיבח את נתניהו על ההקלות שנקטה ישראל לאחרונה במצור על עזה. נתניהו אמר למזכ"ל כי ישראל מוכנה לקחת על עצמה "סיכונים למען השלום", עם זאת, על כל הסדר להבטיח את ביטחונה של ישראל.

קודם לכן נועד נתניהו בוושינגטון עם שר ההגנה רוברט גייטס, השניים דנו ביום שאחרי נסיגת הכוחות האמריקנים מעיראק וההשלכות שלה על ישראל בנוסף שוחחו השניים על הסדרי הביטחון במסגרת הסדר שלום עתידי עם הפלסטינים.

נתניהו קצר כמה הישגים דיפלומטיים במהלך ביקורו, בין השאר במהלך פגישתו עם הנשיא אובמה, הורה הנשיא בנוכחות שגרירת ארה"ב באו"ם, כי במידה ותועלה דרישה לוועדת חקירה בינלאומית נגד ישראל על אירועי המשט לעזה, תטיל ארה"ב את זכות הווטו שלה, למנוע אפשרות כזו.

בנוסף, לראשונה נתנו האמריקנים פומבי להבנות בנושא הגרעין הישראלי, בהן נקבע כי מצבה של ישראל מיוחד לאור "הסכנות הרבות שהיא מוקפת בהן" ולפיכך ישראל תהיה זו שקובעת מהם צרכי הביטחון המיועדים לה, וכל הצעה ל"מטריית הגנה אמריקנית" לא תהווה תחליף לנשק הישראלי אלא כתוספת.

רגע לפני שנתניהו יכול להכריז כבר על תחילת השיחות הישירות, מיהר אמש יו"ר צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת, לצנן את התלהבותו ואמר כי "ללא הקפאה מוחלטת של ההתנחלויות – לא תהיה חזרה למו"מ הישיר".