יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פולין: ברודצקי יוסגר לגרמניה

בית המשפט בוורשה החליט כי האזרח ישראלי, אורי ברודצקי, יוסגר לגרמניה, בחשד למעורבות בזיוף הדרכונים של חוליית המחסלים של אל-מבחוח בדובאי

יוסי בלוך, כ"ה בתמוז תש"ע - 07/07/2010 18:19
בדרך לגרמניה. בית המשפט בוורשה קבע היום (ד') כי האזרח הישראלי, אורי ברודצקי, החשוד במעורבות בזיוף הדרכונים ששימשו בחיסולו של פעיל החמאס אל-מבחוח, יוסגר לגרמניה על פי דרישת הרשויות בברלין. ישראל ניסתה לשכנע את פולין להימנע מהסגרתו של האיש, ללא הצלחה.

השופט בבית המשפט, תומאש קלקייביץ', פסק כי ברודצקי יוסגר בחשד לעבירות של זיוף ולא בעבירות של ריגול – דבר שעשוי להשליך על חומרת האישומים והעונש שעשויים להיות מוטלים על ברודצקי אם יורשע בגרמניה, שככל הנראה יהיו קלים יחסית.   

בכירים בוורשה אמרו ל'הארץ' כי ממשלת פולין 'נקרעה' בין מחויבותה לאמנות בן מדינות אירופה לידידותה לישראל, וההחלטה שהתקבלה בעניינו של ברודצקי היא "הרע במיעוטו". לדבריהם, ברודצקי צפוי לעונש של עד חודשים ספורים בגין האישומים המיוחסים לו.

ברודצקי הגיע לבית המשפט כשהוא מכסה את פניו ולא איפשר לכלי התקשורת לצלם אותן. הוא לווה בידי כוח של היחידה ללוחמה בטרור של פולין.  

כזכור, ברודצקי נעצר לפני מספר שבועות בעת שנחת בשדה התעופה הבינלאומי בוורשה, לאחר ששמו הופיע ברשימת המבוקשים של האינטרפול לבקשת שלטונות גרמניה. לפי החשד בגרמניה, היה ברודצקי מעורב בהוצאת דרכון גרמני במרמה ובזיוף זהותו של הרב מיכאל בודנהיימר מבני ברק שעל שמו הוצא הדרכון. בהמשך, שימש הדרכון המזויף את חברי חוליית החיסול של מחמוד אל-מבחוח בדובאי.