יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אובמה: "פרק נוסף ביחסים המופלאים בין שתי המדינות"

פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ושל נשיא ארה"ב אובמה בבית הלבן הסתיימה אמש (ג') לאחר שעה וארבעים דקות והוגדרה "מצוינת". "אני מאמין שנתניהו רציני בכוונותיו לשלום ולקיום שיחות ישירות עם הפלסטינים", אמר הנשיא אובמה. נתניהו הזמין את אובמה לביקור בישראל

יוסי בלוך, כ"ה בתמוז תש"ע - 07/07/2010 10:04
ידידות מופלאה? לפחות מול המצלמות. ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב, ברק אובמה נועדו אמש (ג') כשעה וחצי בבית הלבן בפגישה שהוגדרה "מצוינת", בסיומה אמר אובמה כי הוא מאמין שראש הממשלה נתניהו "רציני בכוונותיו לשוב לשיחות ישירות עם הפלסטינים ורוצה שלום".  

"מדובר בפרק נוסף ביחסים המופלאים בין המדינות", אמר הנשיא אובמה בסיום הפגישה לעיתונאים, כשהוא מלווה את נתניהו לרכב שחיכה לו – מחווה נדירה מאד בבית הלבן. הפגישה ארכה שעה וארבעים דקות על אף שתוכננה לארוך שעה בלבד.

אובמה אמר כי הוא מקווה שהשיחות הישירות בין הישראלים לפלסטינים יחלו עוד לפני סוף ספטמבר – מועד תום תקופת ההקפאה ביו"ש, אולם לא הביע בפומבי שום דרישה אמריקנית להמשיך את ההקפאה.

אובמה הצהיר כי הקשר בין ישראל לארה"ב הוא "בלתי ניתן לשבירה" והתייחס גם למדיניותו בנוגע לאי הפצת נשק גרעיני בעולם, הפוגעת במדיניות העמימות הישראלית: "אין שינוי במדיניות שלנו. אנו מאמינים כי בהתחשב באיומים שיש על ישראל, יש לה דרישות ביטחוניות מיוחדות, ולכן אנו נשארים מחויבים לביטחונה של ישראל. ארה"ב לא תבקש לנקוט בצעדים שיסכנו את ביטחונה שלישראל". אובמה גם התחייב להמשיך בלחץ על אירן לגבי תוכנית הגרעין שלה.

והוסיף כי ארה"ב לעולם לא תנקוט בצעד שייפגע בביטחונה של ישראל – רמז למדיניות העמימות הגרעינית של ישראל שעלתה לאחרונה לכותרות. "ארצות הברית תעמוד מאחורי זה, לא רק במילים אלא גם במעשים", אמר.

נתניהו הצליח גם לקצור מחמאות על ההקלות במצור על עזה שנקטה הממשלה ערב יציאתו, דבר המהווה לדברי אובמה "התקדמות ממשית".

נתניהו הודה בדבריו לנשיא על התמיכה בישראל ועל מחויבותו לשלום במזרח התיכון ולביטחונה של ישראל. "דיברנו כיצד להתקדם באופן מעשי לכיוון השלום. אני מחויב לשלום. הישראלים מוכנים לעשות הרבה", אמר נתניהו והזמין את נשיא ארה"ב לביקור בישראל.