יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נשיא טורקיה: "הפוליטיקה בישראל מונעת פיוס"

נשיא טורקיה, עבדאללה גול, מאשים את ישראל בהידרדרות ביחסים בין שתי המדינות. לדבריו, החיכוכים הפנימיים בקואליציה גורמים לכך. "הם מחלישים אחד את השני ותמיד חוסמים אחד את השני", אמר גול

יוסי בלוך, כ"ד בתמוז תש"ע - 06/07/2010 17:40
ישראל היא הבעיה. כך לפחות סבור נשיא טורקיה, עבדאללה גול. בראיון לכתב 'רויטרס' אמר אמש (ג') גול, כי "אין היגיון" בהתנהלותה של ישראל המוכנה לאבד את בת בריתה המוסלמית היחידה ולהעמיק את הבידוד הבינלאומי שהיא נתונה בו.

"אין להם הרבה חברים באזור, ועכשיו נראה שהם רוצים לוותר על מערכת היחסים עם טורקיה", אמר נשיא טורקיה והמשיך את הקו התקיף בו נוקטת אנקרה כלפי ישראל.

גול האשים את ישראל בהדלפת הפגישה בין השר בן אליעזר לשר הטורקי דבואטלו. לדבריו, ההרעה ביחסים בין ירושלים לאנקרה נובעת ממאבקים פוליטיים פנימיים בישראל: "ככל שאני יכול לראות, המאבק הפוליטי הפנימי בישראל הוא מאוד קשה", אמר גול, "הם מחלישים אחד את השני. הם תמיד חוסמים אחד את השני". לדבריו, "חשוב שכולם יהיו מודעים איזה סוג של פוליטיקה מתקיים שם, הרושם שלי הוא שאין להם את היכולת לנהוג באופן הגיוני".

בראשית השבוע, הצהיר פעם נוספת השר אביגדור ליברמן, כי אין בכוונתה של ישראל להתנצל בפני טורקיה על אירועי המשט. לאור הדברים, נראה שהיחסים בין המדינות צועדים על מדרון חלקלק וצפויים להידרדרות חדה נוספת.