יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

31 פצועים בהתנגשות בין המשטרה למתיישבים בבית אל

במהומות אלימות שאירעו הבוקר בבית אל נפצעו 31 תושבים ושוטרים, זאת לאחר שהמשטרה והמנהל האזרחי באו ליישוב לצורך הריסת יסודות של מבנה בלתי חוקי. המתיישבים טוענים כי המשטרה הפעילה אלימות ללא כ התגרות מצידם של המתיישבים. המשטרה: "הותקפנו"

יוסי בלוך, כ"ו בסיון תש"ע - 08/06/2010 16:58

ישראל חוטפת - ההקפאה נמשכת. סמוך לשעה 9:30 הבוקר הגיעו מאות שוטרי יס"מ ומג"ב ליישוב בית אל בכוונה להרוס את המבנה שנבנה לפני ארבעה חודשים ע"י פעילי תנועת 'קוממיות' כמחאה על הקפאת החיים ביהודה ושומרון, פעילי התנועה, לטענת ארגון 'קוממיות', תושבי בית אל ותלמידי הישיבה במקום הגיעו למבנה במטרה להפגין את מחאתם באופן פסיבי, אולם שוטרים התנפלו באכזריות על התושבים עם אלות שהיו בידיהם ובאמצעות גז מדמיע והיכו את התושביםעל אף שלא נקטו כל אלימות. 

בשלב הזה נעצרו גם שני תלמידים מישיבת בית אל, בשיחה בין רב היישוב וראש הישיבה הרב זלמן מלמד לבין נציג מחוז שומרון ויהודה של המשטרה סוכם כי התושבים יחזרו לבתיהם והשניים ישוחררו, הרב הסכים והורה לציבור לעזוב את המקום אך הוברר כי המשטרה אינה מתכוונת לעמוד בהסכם, בעקבות כך תושבי בית אל ניסו למנוע את יציאת העצורים מהיישוב ובמהלך הניסיון התקיפו שוטרי היס"מ ללא רחם באלות ובאלימות קשה את התושבים כתוצאה מפעילות המשטרה נפצעו כ-30 תושבים, שסבלו משברים, כוויות ומכות, בכל חלקי גופם. מספר תושבים אף פונו לבית החולים הר הצופים לקבלת טיפול רפואי.

לטענת אנשי 'קוממיות', המשטרה מנעה מצווותי עיתונות לסקר את האירוע ואף ריססה בגז מדמיע מספר צוותי עיתונות.

מנגד, במשטרה טוענים כי האירועים התנהלו אחרת. לדברי המשטרה, הבוקר הגיעו שוטרים לאבטח הריסת יסודות של מבנים בלתי חוקיים בבית אל. לטענת המשטרה, בעת שהשוטרים יצאו מבית אל לאחר סיום הריסת המבנים, הם הותקפו ע"י עשרות ילדים ונערים שיידו לעברם אבנים וחפצים חדים, בעקבות כך נפצעו מספר שוטרים והמשטרה נאלצה להפעיל כוח רב.

תגובת תנועת 'קוממיות': "מוסריותה הרקובה של ממשלת ישראל והעומד בראשה, באה לידי ביטוי היום, בהתפרעות משטרת ישראל והמנהל האזרחי ביישוב בית אל. נאנו מיצרים על חוסר עמוד השדרה של מנהיג המדינה המאפשר לשר הביטחון שלו לנהוג בעבריינות כנגד תושבים הנאמנים למדינה ולארץ, תוך הפלאת מכות רצח וגז מדמיע".

ב'קוממיות' מזכירים כי "הפשע היום בבית אל מתחדד כאשר הוא נעשה ביום קבורתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, אוהב ישראל וארץ ישראל".

ועל רקע אירועי המשט לא שוכחים לציין כי "לו היה מופעל אחוז קטן מהכח שהופעל היום בבית אל כנגד הטרוריסטים בספינת "מרמרה" לא היה נפגע אף לוחם שייטת".