יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ישראל יוצאת למלחמת הסברה

ישראל מחלקת חומרי הסברה, סרטונים ותמונות של צה"ל, עדויות מפציעות החיילים ומסמכים אותנטיים נוספים ומציידת בהם את שליחי הסוכנות היהודית בעולם שנאצלים להתמודד במשימת הסברה לא פשוטה

איתן פריד, כ"א בסיון תש"ע - 03/06/2010 10:21
מלחמה בעורף: בעקבות אירועי המשט מתמודד כל יהודי בכל מקום בעולם בזירה ההסברתית. התגובות הנזעמות דורשות מענה מיידי, ונראה כי גם התקשורת השמאלנית הישראלית העדיםה כדאי לה לשתוק בימים אלו, וניתן למצוא בכל מקור תקשורתי את דברי צה"ל בדיוק באופן שבו ר=מעוניין הדובר שהם יופיעו. ראיונות עם החיילים הפצועים, תמונות מהתקיפה, מדקירת החיילים, הכל מופץ ומפורסם, על מנת להתחיל את המלחמה בהזירה הזו מנקודת פתיחה הטובה ביותר בתנאים האפשריים. בעקבות כך, הנחה יו"ר הסוכנות היהודית את שליחי הסוכנות היהודית המשרתים ברחבי העולם  להירתם למאמץ ההסברה הישראלי, שרנסקי קרא לשליחים: "אני קורא לכם להתייצב מול תעמולת השטנה ולהציג את הצד של מדינת ישראל".

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, הנחה את שליחי הסוכנות היהודית, המשרתים בקהילות היהודיות ברחבי העולם, להירתם למאמץ ההסברה הישראלי ולהציג את עמדתה של מדינת ישראל בנוגע לעימות הימי. 

חומרי הסברה, שהוכנו על ידי גורמי ההסברה הרשמיים של מדינת ישראל, מופצים לכ- 500 שליחים של הסוכנות, והם יופצו לראשי הארגונים היהודיים ובהם ארגוני הסטודנטים, תנועות נוער, פדרציות , וכן לארגונים לא ממשלתיים פרו ישראלים.

באיגרת מיוחדת לשליחים כותב יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי: "אין לי ספק שהאחריות להשתלשלות הטרגית של האירועים מוטלת על כתפיהם של מארגני המשט ומשתתפיו. לא למשימה הומאנית הם גייסו את מאמציהם, אלא כדי להכפיש את ישראל ולהתעמת עם חיילי צה"ל. קבוצת אנשים שאוגרת מראש כלי נשק, תוקפת את החיילים ומנסה לעשות בהם שפטים, אינה יכולה לכנות את עצמה "קבוצה של שוחרי שלום". אלא שלמרבה הצער, כמעט ולא היה ביטוי בתקשורת העולמית לזווית זו של התקרית, הזווית הישראלית. בעידן הנוכחי, שבו המסרים והמראות שמגיעים און-ליין לכל מקום על פני הגלובוס מעצבים את התודעה, אין אנו יכולים לשבת בחיבוק ידיים. המשבר שהתפתח בעקבות התקרית הימית, מחייב אותנו להצטרף למאמץ ההסברה הלאומי. אני קורא לכם להתייצב מול תעמולת השטנה וגם מול המבוכה שקיימת מן הסתם בקהילות היהודיות ולהציג את הצד שלנו, של מדינת ישראל. אני מבקש לנצל הזדמנות זו כדי להביע צער על אובדן חיי אדם בתקרית ובהזדמנות זו אני מאחל החלמה מהירה לפצועים בשני הצדדים". 

הממונה על תחום ההסברה בסוכנות היהודית, עמוס חרמון, אמר כי "בכוונת הסוכנות היהודית לצייד את שליחיה ואת נציגי הקהילות הניצבים בחזית ההסברה של ישראל, בכלי ההסברה המעודכנים ביותר. החומרים כוללים עדויות ישירות של לוחמי השייטת ומפקדיהם, תמונות וסרטוני וידיאו המשקפים את כוונותיהם האמיתיות של "פעילי השלום" והנשקים הקרים שבהם השתמשו".

במקביל, פרסם משרד ההסברה דף עמדה, ובו הנקודות שדרכן יש להציג את האירועים האחרונים. הנה ההוראות:

  []