יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אולמרט התייצב לחקירה ביאח"ה

לראשונה מאז התפוצצה פרשת הולילנד התייצב הבוקר (ג') ראש הממלה לשעבר אהוד אולמרט לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה. מאבטחי השב"כ הונחו להמתין לו מחוץ לבנין, והוא תחת פיקוח המשטרה. ייתכן כי אולמרט ייעצר בתום החקירה

איתן פריד, י"ב בסיון תש"ע - 25/05/2010 11:07

לראשונה מאז התפוצצות פרשת הולילנד, וחקירת כל אילו שנטלו חלק קטן בהרבה מזה המיוחס לראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט על ידי המשטרה ואף מעצרים, התייצב הבוקר (ג') אולמרט לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בעיר לוד. מאבטחיו של אולמרט לא הורשו ללוותו, והם ממתינים לו מחוץ לבניין. כעת נמצא אולמרט תחת פיקוחה של המשטרה.

אולמרט צפוי להישאל אודות ניפוח אישורי הבנייה של פרויקט הולילנד, על פרשת האדמות לעד מתחם חיריה, על פרשת צוק מנרה ועל פרשיות נוספות. אולמרט ייחקר תחת אזהרה, ובכך נקבע תקדים במדינת ישראל: הוא הראשון שכיהן כראש ממשלה וייחקר באופן זה.

כשאולמרט הגיע לחקירה בשעה 7:00 בבוקר, ציפו לו עשרות עיתונאים, אך הוא לא שוחח עימם. בצעד תקדימי אסרה המשטרה על מאבטחיו של ראה"מ לשעבר ללוותו, והוא נכנס בגפו, תחת אבטחה משטרתית כשל נכל חקר אזרחי רגיל.

למרות שכבר עברו שבעה שבועות מאז התפוצצה הפרשה, רק היום מגיע אולמרט, החשוד המרכזי, לחקירה. בסביבתו של אולמרט הביעו מורת רוח על העיכוב: "לאחר שישה שבועות של הדלפות מופרכות וחסרות בסיס, התפנתה סוף סוף המשטרה לבדוק את הטענות עם אולמרט עצמו, ויתאפשר לו לראשונה להתייחס לגופן של טענות", דברי יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר, אמיר דן.

ייתכן כי ראש הממשלה לשעבר יילקח למעצר מיד בתום החקירה.