יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ועדת הכספים נגד הקיצוץ בדמי ההבראה לעובדים

"קיצוץ דמי ההבראה לא יאפשר לי לצאת עם ילדיי לחופשה", טענה מורה בועדת הכספים. גפני: ההצעה תשונה

דוד כץ ט"ז בסיון תשס"ט - 08/06/2009 19:31
יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, מתנגד לסעיף ב"עסקת החבילה" שחתם האוצר עם ההסתדרות, המקפיא את תשלום דמי ההבראה לעובדים בשירות הציבורי בשנתיים הקרובות, בטענה כי ההצעה אינה שוויונית ופוגעת יותר בחלשים..
 
בדיון שהתקיים היום (ב') בועדת הכספים בנושא קיצוץ דמי ההבראה של העובדים, אמר קובי אמסלם, היועץ המשפטי של הממונה על השכר באוצר, כי ההפחתה תהיה בשנים 2009-2010 באופן זמני בלבד ולא בצורה קבועה, וכי למרות שדמי ההבראה ניתנים מזה עשרות שנים, לא נמצא המקור למתן המענק לעובדים. "עם זאת אנו לא עומדים לעצור את דמי ההבראה, אלא רק לשנתיים הקרובות לאור המצב הכלכלי", אמר.
 
אילן לוין, הממונה על השכר, אמר כי נושא הפחתת דמי ההבראה לעובדים סוכם עם הסתדרות העובדים במסגרת הדיונים על התקציב, והיא תכלול את כל העובדים במגזר הציבורי.
 
יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים אמר, כי הוא מוחה על-כך בכל תוקף, משום שלא התקיים כל משא-ומתן בנושא עם המורים ועם התאגדויות עובדים רבים נוספים. "העובדה שדמי ההבראה לא יינתנו למורים, תפגע בהם קשות", אמר.
 
בפני חברי הוועדה הופיעו שתי מורות, שהדגישו כי דמי ההבראה מאפשרים להם לצאת לחופשות עם בני משפחותיהם. "מה אומר לילדי, שהשנה אין קייטנה?! זאת המשמעות הישירה של הקיצוץ בדמי ההבראה שלי", אמרה אחת המורות, גילי בוחובסקי מלוד.
 
ח"כ חיים כץ אמר, כי על-פי ההצעה הנוכחית, הפגיעה בדמי ההבראה זהה לעובדים שמשתכרים סכומים גדולים, לבין אלו שמשתכרים סכומים קטנים.
 
לסיכום הדיון אמר יו"ר הוועדה, ח"כ הרב משה גפני, כי קיים קושי באישור ההצעה הנוכחית כאשר הפגיעה היא איננה שוויונית וכי היועצת המשפטית של הוועדה תנסח, בהסכמת אנשי האוצר, נוסחה שתשפר את ההצעה, והיא זאת שתובא לאישור ועדת הכספים. 'אין היגיון בכך שייקחו פחות מהעשירים, וייקחו יותר מהאוכלוסיות החלשות", אמר יו"ר ועדת הכספים.