יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"התבטאויות השרים פוגעות באינטרסים"

שר הביטחון אהוד ברק, מזהיר כי ההתבטאויות האחרונות של שרים בכירים בנוגע לתהליך המדיני ולאמריקנים - מזיקות לאינטרס הישראלי. לדברי ברק: "אני מציע לכולם, גם לנו וגם לפלסטינים לנהוג באחריות, ולהימנע מהתבטאויות מתלהמות ופרובוקטיביות"

אהרן שיין, כ"ט באייר תש"ע - 13/05/2010 12:30
  שר הביטחון, אהוד ברק, מתח בצהרים (חמישי) ביקורת על שרים בממשלה, שמתבטאים "התבטאויות מזיקות" בשלב המגעים הרגיש ביותר עם הפלסטינים ומול ארה"ב. "אני מציע לכולם, גם לנו וגם לפלסטינים לנהוג באחריות, ולהימנע מהתבטאויות מתלהמות ופרובוקטיביות. הדיבורים הללו פוגעים באינטרסים של ישראל מול ארה"ב ומול העולם בכלל. ההתבטאויות הללו עלולות להציג את ישראל כסרבנית שלום ובכך לשחוק את מעמדה הבינלאומי", אמר שר הביטחון.

הדברים של ברק באים על רקע הצהרות לוחמניות שיצאו מפי שרים בכירים בימים האחרונים. ביניהן הצהרתו של השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', שאמר כי הריסות הבתים במזרח ירושלים יתחדשו בימים הקרובים, דבר שעורר זעם רב בוושינגטון שדרשה מיד לעצור את ההחלטה.

הבוקר אמר שר החוץ ליברמן בראיון ל'הארץ' כי ישראל קיבלה "סטירות" מאבו מאזן על כל המחוות שעשתה כלפיו:
"אני חושב שעשינו הרבה מחוות וקיבלנו בחזרה רק סטירות. קיבלנו באופן חד-צדדי החלטה על הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון, הכרנו בשתי מדינות לשני עמים, הורדנו בצורה דרמטית את כמות המחסומים, אפשרנו לפתח לערוך ועידה בבית לחם. שיתוף הפעולה עם טוני בלייר הניב צמיחה של 8%-9% ביהודה ושומרון, כשבכל העולם היה במשבר. עשינו באמת אין-ספור מחוות ומה קיבלנו בחזרה? את כל האדרת הטרור, רחובות שקרויים ע"ש יחיא עיאש ודלאל מוגרבי וניסיונות להסית נגדנו בזירה הבינלאומית", אמר ליברמן.

גם יו"ר ש"ס השר ר' אלי ישי תרם את חלקו בכך שאמר בראיון לעיתון "יום ליום", כי "אין, לא הייתה הקפאת בנייה בירושלים, וגם לא תהיה כזאת. הממשלה לא התקפלה מול האמריקאים, ותבנה בכל מקום". ישי הדגיש עם זאת, כי בעת ביקורי בכירים אמריקנים באזור בכוונתו להימנע מדיונים בתחומים רגישים כאלו.

אמש הזהירו גורמים במשרד החוץ האמריקני מפני אפשרות להריסת בתים במזרח ירושלים ואמרו "הסטטוס של ירושלים הוא נושא שצריך להיקבע במשא ומתן על הסדר הקבע. פעולות שיכולות לגרום להתלקחות מערערות את חשיבות ההתקדמות בשיחות הקרבה לעבר משא ומתן ישיר, שיפתור נושא זה ונושאים אחרים אחת ולתמיד", נמסר בהודעת משרד החוץ. "אנו קוראים לשני הצדדים להימנע מפעולות שיכולות לגרום להתלקחות בירושלים", נאמר.