יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ליברמן מוביל קמפיין אנטי-סעודי

שר החוץ ליברמן, החליט לצאת בקמפיין אנטי-סעודי, במסגרתו ינוהל מסע תקשורתי בתקשורת הבינלאומית נגד סעודיה, ויכלול הגשת תביעות לבתי דין בינלאומיים נגדה. הסיבה: סעודיה עומדת מאחורי המהלך האנטי ישראלי בעולם והגשת התביעות נגד בכירים ישראלים

אהרן שיין, כ"ט באייר תש"ע - 13/05/2010 08:11
קמפיין אנטי סעודי. ישראל שוקלת לצאת בקמפיין בינלאומי נגד ערב הסעודית, כך מדווח הבוקר(ה')  'מעריב'. לפי הדיווח, הקמפיין ייצא כחלק ממהלך חשאי שמוביל שר החוץ, אביגדור ליברמן, להפעלת לחץ על ערב הסעודית והטרדתה בהגשת תביעות בינלאומיות שונות במערב ובצפון אמריקה על תמיכתה הכספית בארגוני טרור, הפרת זכויות אדם, פגיעה במעמד הנשים. ליברמן מתכנן לפעול ולהעלות את הנושאים בקונגרס האמריקאי, בפרלמנט האירופי ובמקומות נוספים.

על פי הדיווח, החלטתו של ליברמן לצאת במהלך הזה נובעת בעקבות מסקנה שאליה הגיע השר, לפיה מאחורי המסע הבינלאומי נגד ישראל ונגד בכירים ישראלים ברחבי העולם והגשת תביעות משפטיות כנגדם במדינות שונות, עומדת סעודיה, שממנת מסע זה ותומכת בו.

בהקשר לכך מצטט 'מעריב' גורמים מדיניים בכירים שאמרו שלא לציטוט, כי הסעודים אם אלו היוזמים והמממנים של חלק גדול מאד מהתביעות נגד ישראל בבתי דין בינלאומיים, הדיונים הפומביים, הוועידות, ההכפשות והרדיפות בארה"ב, באירופה ובמקומות נוספים.

"מדובר במשחק כפול", מצוטטים בדיווח הגורמים המדיניים, "הסעודים מתנהגים כאילו הם חלק מהמחנה המתון ומנסים לנצל את המערב לצרכיהם, כשבאותו זמן הם מממנים קמפיין מתוזמר נגד הלגיטימיות של ישראל, נגד הכלכלה הישראלית ועוד. צריך לשים לזה קץ".

על-פי הדיווח, ישראל מתכוננת להעביר מסר חריף בעניין לממשל האמריקני, בו תספק מידע על פעילותה האנטי-ישראלית של סעודיה. ישראל מתכוונת לדרוש מהאמריקנים להפעיל לחץ כבד על סעודיה שתחדל מפעילות זו.

במקביל, מתכוונים בישראל לתדרך את נציגי ישראל בכל הנציגויות הזרות ברחבי העולם, את נציגי הארגונים היהודיים, את הלובי היהודי בוושינגטון וגופים נוספים, להתחיל ו"לטפל" בנושא הסעודי ולפעול להבכת אנשי המשטר הסעודי בנושאי זכויות האדם בממלכה, מימון הטרור, מעמד האשה במדינה ועוד.

גורמים שונים הביעו ספק אם ההחלטה נבונה, וציינו כי סעודיה למרות הכל עדיין משתייכת לגוש המדינות המתונות, ולפי פרסומים זרים, אף בכוונתה לאפשר לישראל להטיס את מטוסי התקיפה נגד איראן מעל שטחה.