יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משרד החוץ לרוסיה: "אין הבדל בין החמאס לצ'צ'נים"

בתגובה לדבריו של נשיא רוסיה מדבדב, כי על ישראל להידבר עם החמאס. פרסם משרד החוץ תגובה נזעמת בה נאמר, כי "ישראל דוחה בתוקף" את דברי מדבדב ומביעה "אכזבה עמוקה". משרד החוץ מזכיר לרוסיה "אין הבדל בין החמאס למורדים בצ'צ'ניה"

אהרן שיין, כ"ח באייר תש"ע - 12/05/2010 19:23
ישראל מאוכזבת. בירושלים החליטו לא לשבת בשקט למשב הרוח הצונן מכיוון רוסיה, לאחר ביקורו החמים של נשיא רוסיה מדבדב בדמשק ופגישותיו עם ראש הזרוע המדינית של החמאס, חאלד משעל, ולאחר לאחר הדברים שאמר היום מדבדב בטורקיה, לפיהם על ישראל להידבר עם החמאס – יוצאת הערב תגובה תקיפה ממשרד החוץ בירושלים ה"דוחה בתוקף" את דברי מדבדב ומביעה "אכזבה עמוקה מפגישת נשיא רוסיה עם חאלד משעל בדמשק".

בהודעת משרד החוץ נאמר "החמאס הוא ארגון טרור לכל דבר ועניין, ששם לו כמטרה מוצהרת את השמדתה של מדינת ישראל". בהודעת משרד החוץ מזכירים למוסקבה שבין קורבנות החמאס גם רבים מיוצאי ברית המועצות "אנשי חמאס אחראים לרצח מאות אזרחים חפים מפשע, ביניהם אף יוצאי מדינות חבר העמים, ובתוכם גם אזרחי רוסיה".

ישראל מזכירה לרוסיה כי אין הבדל בין מעשי טרור של בדלנים צ'צ'נים ברחובות רוסיה לטרור של חמאס ברחובות ישראל: "אסור שמדינות נאורות יחלקו את הטרוריסטים לטובים ולרעים בהתאם לחלוקה גיאוגרפית. טרוריסטים הם טרוריסטים, וישראל לא רואה הבדל כלשהו בין טרור חמאסי שמופעל נגד ישראל לבין טרור צ'צ'ני שמופעל נגד רוסיה. אין הבדל בין חאלד משעל לבין שאמיל באסאייב", מדגיש משרד החוץ.

במשרד החוץ מביעים פליאה על כך שרוסיה לא מתייצבת לימין ישראל כפי שיראל מתייצבת לימינה בשעה שהיא מתמודדת מול הטרור הצ'צ'ני: "ישראל התייצבה תמיד לצד רוסיה במאבקה נגד הטרור הצ'צ'ני. היינו מצפים ליחס דומה כשמדובר בטרור מבית היוצר של החמאס נגד ישראל", אומרים במשרד החוץ.