יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נתניהו: "איראן מחרחרת מלחמה בצפון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו האשים היום כי איראן מנסה לחרחר מלחמה בין ישראל לסוריה: "האירנים מנסים לחרחר מלחמה בין סוריה לבינינו והדברים משוללים כל יסוד - אנחנו רוצים יציבות ושלום", אמר נתניהו שקרא לסורים להיכנס לתהליך מדיני ללא תנאים

אהרן שיין, כ"ז באייר תש"ע - 11/05/2010 20:02
חרחורי מלחמה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, האשים היום (שלישי) את טהרן כי היא פועלת לחרחר מלחמה בין ישראל לשכנת הצפונית – סוריה.

נתניהו ביקר היום בבסיס אימונים של פיקוד הצפון באליקים ואמר: "האירנים מנסים לחרחר מלחמה בין סוריה לבינינו והדברים משוללים כל יסוד". נתניהו הדגיש "אין לישראל כל כוונה למלחמה ומדובר בפיזור כזבים כדי לעורר מתיחות". ראש הממשלה הצהיר כי "אנחנו רוצים יציבות ושלום. פניה של ישראל לשלום, ואין לנו שום כוונה לתקוף את שכנינו, בניגוד לאותן שמועות שווא" שמפיצה איראן, לדבריו.

ראש הממשלה נשאל האם יש אפשרות לחידוש המו"מ המדיני עם סוריה, על רקע ביקורו של נשיא רוסיה מדבדב בדמשק. נתניהו ענה כי "נקבל בברכה כל תרומה לקידום תהליך השלום, וכל צעד מעשי של שכנינו להרגעת האזור ולכניסה לתהליך מדיני, כולל סוריה".
נתניהו חזר והדגיש כי השיחות בין הצדדים גם בערוץ הסורי וגם בערוץ הפלסטיני חייבות להתנהל ללא תנאים מוקדמים: "השיחות צריכות להיות ללא כל תנאים מוקדמים. הדרך לשלום היא שיחות, וזו כוונתנו גם עם הפלסטינים וגם עם הסורים".

הדברים של נתניהו מצביעים על מאמץ ישראלי להרגיע את הזירה הצפונית הרותחת. אמש פורסם כי נשיא רוסיה מדבדב העביר לנשיא הסורי אסד מסר מנשיא המדינה שמעון פרס ולפיו פניה של ישראל לשלום וכי היא איננה מעוניינת במלחמה.

פרס אמר למדבדב בעת שביקר במוסקבה כי על אף שפניה של ישראל לשלום - "ישראל לא תאפשר לרקוד על שתי החתונות - מצד אחד לתת את רמת הגולן ומצד שני לקבל טילים איראנים וקני טרור על הרמה", הזהיר פרס והוסיף, "אנו עוקבים בעיניים פקוחות אחר הברחות הטילים מסוריה לחיזבאללה והפרשנות לכך היא אחת - ניסיון סורי לחמם ולהסלים את הגבול הצפוני".