יום רביעי י"ד בחשון תשפ"ב 20/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לווייתן ענק נצפה בחוף הרצליה

בפעם הראשונה בישראל, נצפה בחופי הרצליה לוויתן אפור באורך של 12 עד כ-15 מטר. מדובר ביונק ימי שמצוי באזור קנדה, מערב ארה"ב ואירופה המזרחית, שייתכן כי תעה בדרכו. מדהים

ראובן שטיין, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 15:34
בפעם הראשונה בישראל נצפה לוויתן אפור באורך של 12 עד כ-15 מטר. מדובר ביונק ימי שמצוי באזור קנדה, מערב ארה"ב ורוסיה, שייתכן כי תעה בדרכו.

בשעות הבוקר (א') הפליגו כמה אנשים באזור הרצליה והבחינו בין הגלים בסנפיר ענק של הלוויתן. לאזור הוזעקו חוקרים ומתנדבים של המרכז לחקר ולהצלת יונקים ימיים (מחמ"לי) שהיו בעיצומו של סקר ימי.

"אחרי שעה של הפלגה קיבלנו טלפון מאחת היאכטות שהודיעו לנו שהם נמצאים ליד לוויתן גדול. איך ששמעתי שהם הבחינו בסנפיר ענק מחוץ למים, הבנתי שיש לנו כאן מבקר מיוחד במינו", סיפר ד"ר אביעד שיינין, יו"ר מחמ"לי לאתר ynet.

החוקרים שטו במהירות לאזור בו דווח על התצפית של הלוויתן. במרחק של כשני קילומטרים מחופי הרצליה הם פגשו את היונק העצום. "הבחנו בו בפעם הראשונה באזור געש ועקבנו אחריו במשך כשעתיים וחצי. זה מחזה שלא ייאמן, לראות חיה כה עצומה מול חופי הארץ, במיוחד אחת שאינה מצויה פה בדרך כלל", הוא מספר.