יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נתניהו: "השיחות - ללא תנאים מוקדמים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "השיחות יתקיימו ללא תנאים מוקדמים, כפי שהתעקשנו בשנה האחרונה, והן חייבות להביא בהקדם לשיחות ישירות". נתניהו הוסיף כי השיחות חייבות לעבור למתכונת של שיחות ישירות - "אי אפשר לנהל שיחות בשלט רחוק"

אהרן שיין, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 11:52
שיחות ללא תנאים מוקדמים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שב ואמר הבוקר (א') בפתח ישיבת הממשלה, כי השיחות המדיניות בין ישראל לפלסטינים יתנהלו ללא תנאים מוקדמים. "השיחות יתקיימו ללא תנאים מוקדמים, כפי שהתעקשנו בשנה האחרונה, והן חייבות להביא בהקדם לשיחות ישירות", אמר ראש הממשלה והוסיף, "אי אפשר לכונן שלום בשלט רחוק".

ראש הממשלה ברך את הרשות הפלסטינית על הסכמתה לשיחות הקרבה עם ישראל: "אני מבקש לברך על החלטת הרשות לפתוח בשיחות הקרבה, שמתקיימות ללא תנאים מוקדמים כפי שביקשנו ועמדנו על כך", אמר נתניהו.

נתניהו הדגיש את הצורך לעסוק בראש ובראשונה בסוגיית הסדרי הביטחון בין הצדדים ואמר כי בסופו של דבר התקדמות אמיתית תקרה רק בקיום שיחות ישירות: "שיחות הקרבה חייבות להוביל בהקדם לשיחות ישירות. לאורך זמן אי אפשר לחשוב שנגיע להחלטות והסכמים על דברים קריטיים כמו האינטרסים הביטחוניים שלנו, וגם שלהם בלי שיחות ישירות, שבהן נמשיך את המאמץ להגיע לשלום ולביטחון".

אמש אמר מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד ראבו, כי הפלסטינים ניאותו להשתתף בשיחות הקרבה לאחר שקיבלו מהאמריקנים ערבויות מתאימות לפיהן, תימנע ישראל מביצוע כל פעילות "פרובוקטיבית".