שבת י"ט בכסלו תשפ"א 05/12/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אולמרט ייחקר בימים הקרובים

גורמים במשטרה העריכו כי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, צפוי להיחקר במשטרה בימים הקרובים על חלקו בפרשת הולילנד והפרשיות המסתעפות ממנה. המשטרה טרם החליטה האם לעצור את אולמרט

אהרן שיין, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 10:04
אולמרט צפוי להיחקר בקרוב. גורמים בכירים במשטרה העריכו, כי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, צפוי להיחקר בימים הקרובים. לדברי הגורמים אולמרט צפוי להיחקר באזהרה, אולם טרם הוחלט האם לעוצרו או לשחררו למעצר בית, או שמא לשחררו לביתו על ידי קצין, כך מדווח הבוקר (א') עיתון 'מעריב'.

על פי הדיווח, אולמרט טרם קיבל זימון לחקירה ולדברי גורם במשטרה, "ייתכן מאוד שנזמן אותו אפילו דרך הטלפון להתייצב לחקירה ונימנע משליחת שוטרים לביתו כדי למסור את הזימון", זאת ככל הנראה כדי להימנע מהאשמות על ניסיון של המשטרה להשפיל את אולמרט.

המשטרה תחקור את אולמרט על מעורבותו בפרשת הולילנד ובחקירות שהסתעפו ממנה, בעניין חברת הזרע, צוק מנרה ותעשיות מלח.

אולמרט מצידו מתכונן זמן רב לחקירה הצפויה והוא מתכוון לתקוף את אמינותו של עד המדינה. אולמרט גם ימסור לחוקרים תצהיר שכתב בפני פרקליטיו לפני למעלה משנה בעת שכיהן כראש ממשלה, ובו מתועד ניסיון סחיטה לכאורה של עד המדינה מאולמרט.

לטענת אולמרט, הסיבה שבגינה הוא נמנע עד עתה מתלונה במשטרה על ניסיון הסחיטה, נובעת מכך שאולמרט איבד אימון במשטרה בתקופה בה אירע הניסיון – כשברקע הדברים החלה המשטרה לחקור במרץ את פרשיות כרמיה, בנק לאומי, הרשות לעסקים והמינויים הפוליטיים, מעטפות הכסף ועוד.

מקורב לאולמרט אמר כי אולמרט מעוניין מאד להגיב לשאלות המשטרה: "אולמרט הצהיר לפני כחודש, לפני שבועיים ולפני שבוע, בצורה הברורה ביותר, שהוא מוכן להיחקר מתי שצריך. נשמח אם סוף סוף ייתנו לו את האפשרות לענות לשאלות, במקום שהמשטרה תפריח שאלות לחלל האוויר", אמר המקורב.