יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

פייגלין שוקל לעזוב את הליכוד

בעקבות התבוסה הקשה בהצבעה במרכז הליכוד בשבוע שעבר, יכנס היום משה פייגלין דיון עם חבריו בתנועת "מנהיגות יהודית", לדון בפרישה מהליכוד

אהרן שיין, כ"ה באייר תש"ע - 09/05/2010 09:00
פייגלין בדרך החוצה. משה פייגלין, ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" ייכנס הערב את פעיליו לדיון בהמשך דרכה הפוליטית של החטיבה. לדברי מקורביו של פייגלין, נשקלת האפשרות לעזוב את הליכוד.

מיכאל פואה, מנכ"ל "מנהיגות יהודית אמר, כי "אחת האופציות הנשקלות היא פרישה מהליכוד". בהתייחסות לעניין אמר משה פייגלין, כי "מאז יום חמישי שעבר אנחנו חושבים איך להתמודד עם התוצאות". פייגלין הוסיף, כי "בשבוע-שבועיים הקרובים אנחנו מתכוונים לערוך סדרת מפגשים עם הפעילים שלנו, ויחד נקבל החלטה מה לעשות. האפשרויות הן להישאר בליכוד או, בגלל הנסיבות הכמעט בלתי אפשריות, לעזוב אותו, אבל כרגע כלל לא ברור מה נחליט" אמר פייגלין.

בחטיבת "מנהיגות יהודית" מאוכזבים ומתוסכלים מהתבוסה הקשה בהצבעה במרכז הליכוד בשבוע שעבר. אנשי פייגלין חשו כי נאבקו בהם באופן לא דמוקרטי, ופייגלין אף האשים לאחר ההצבעה כי "ביבי גנב את הבחירות".

עזיבה אפשרית של פייגלין תגרום בוודאי אנחת רווחה לנתניהו, שחשש מאד מחיזוק מעמדו של פייגלין בליכוד – דבר שמצייר את הליכוד בגוון ימני קיצוני. מאז תקופת אריאל שרון בליכוד, מנסים אנשיו של פייגלין לחדור לשורות הליכוד, אולם עד עתה מאמציהם לא נשאו פירות של ממש.

לאן ילך פייגלין? ההחלטה טרם התקבלה, אולם נראה כי הוא ישתלב בתנועת האיחוד הלאומי. מיד לאחר ההצבעה הכושלת קרא ח"כ יעקב כץ לפייגלין להצטרף ולפעול דרך תנועתו "האיחוד הלאומי".