יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

"ערי הפיתוח לא כלכליות"

ח"כ משה גפני התייחס הבוקר בישיבת וועדת הכספים לפרסומים לפיהם הישיבות אינן כלכליות: "המדינה אינה חברה עסקית - גם הקיבוצים תוקצבו במיליארדים"

ראובן שטיין, כ"א באייר תש"ע - 05/05/2010 14:40
בדיון בוועדת הכספים הבוקר (ד'), תקף יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני את הפרסומים האחרונים בתקשורת לפיהם הישיבות אינן כלכליות. הנושא שעל סדר היום: דו"ח בנק ישראל והפערים בחברה הישראלית.
 
ח"כ גפני ביקש להוריד את השאלה מעל סדר היום בטענה כי "חצי מתקציב המדינה איננו ליעדים כלכליים".
 
גפני אמר בוועדה כי "הקיבוצים, שהזרימו להם מיליארדים במהלך כל השנים, לא כלכליים. ההתנחלויות לא כלכליות. החקלאות היום, אליה מזרימים המון תקציבים, לא כלכלית. אפילו ערי הפיתוח הן לא כלכליות".
 
לאחר שהשווה בין הישיבות לקיבוצים ולתרבות הכללית, פסק כי "אנחנו לא חברה מסחרית, אנחנו מדינה ומסבסדים גם דברים שהם אינם כלכליים".